facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Кучеренко: «Головне для себе з’ясувати, що ми хочемо спробувати повернути гроші в Україну»

22.11.2019

В продовження теми прес-конференції народних депутатів Андрія Деркача та Олександра Дубінського "Нові факти про міжнародну корупцію, "Бурізму" та схему доведення України до банкрутства" свій кометрар студії «Доброго ранку, Країно!» скайп-звязком надавОлексій Кучеренко – народний депутат України, фракція «Батьківщина».

На прес-конференції Олександр Дубінський сказав, що має бути створена ТСК, народні депутати будуть піднімати це питання на наступному тижні, і ви будете опікуватися цими питаннями відмивання грошей. Чи дійсно створення ТСК та її дії зможуть допомогти Україні повернути ті мільярди виведених коштів і принаймні призупинити виплати шалених відсотків по облігаціям?

Я думаю, що дійсно якщо є такі факти, їх треба розслідувати. Тут головне для себе з’ясувати, що ми хочемо спробувати повернути гроші в Україну. Мабуть-таки, є дійсно підстави стверджувати, що вони виходили, а потім заводилися в незаконний шлях саме для створення цієї фінансової піраміди, про яку пан Дубінський дуже багато говорив – про піраміду ОВГЗ. І другий аспект це внутрішні проблеми і внутрішня політика, події, які сьогодні в США відбуваються. Я вважаю, що нам треба бути тут максимально обережними, бо ми всі, Україна, на жаль, за останні роки зробила дуже багато такого, щоб нас просто там боялися. Бо при слові «Україна» там я розумію реакцію, а нам ще свої проблеми вирішувати.

Якщо максимально будуть взаємодіяти Мінюсти Америки і України, то ми ж можемо говорити про справедливу оцінку цієї ситуації і про взаємодію, яка стоїть над політичною ситуацією?

Саме в такому контексті я хотів би, щоб були дії цієї комісії, в якій я готовий співпрацювати. Але я не є дуже вагомим фахівцем з міжнародних фінансів. А ось все, що стосується нашого енергетичного сектору, в першу чергу газового, і те, що відбувається сьогодні в НАК «Нафтогазі» і в інших компаніях, там великі боргові зобов’язання, проблемні питання, куди ділися гроші в НАК «Нафтогазі», це цікаво не тільки мені, а всім українцям. Тому якщо я буду корисним, я готовий максимально сприяти. Що стосується справедливої взаємодії органів в лади України і Сполучених Штатів, ніхто проти не може виступати. Вони мають бути згідно з чинним законодавством і дипломатичними процедурами. Але, безумовно, мені особисто як громадянину цікаво, куди ділися гроші технічної допомоги, 15 млрд., як вони розчинилися на території України. Я думаю, що це цікаво не тільки громадянам України, але і громадянам США, о вони є платниками податків. І будь-який платник податку не дуже любить, коли його податки десь розчиняються безрезультатно.