facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ігор Рейтерович: «Рано чи пізно депутатам треба буде визначатися, вони з фракцією, або з народом»

25.11.2019

Виключені з провладної фракції народні депутати Анна Скороход та Антон Поляков хочуть створити свою депутатську групу, за основу візьмуть президентську програму. Анна Скороход вважає, що в їхній депутатській групі, яку планують назвати або «Слуга народу – 2» або «Справжні слуги», скоро опиниться більшість депутатів із провладної фракції. Цю ситуацію розколу фракції «СН» в студії «Доброго ранку, Країно!» коментує гість Ігор Рейтерович – політичний експерт:

«Ми знаємо, що у фракції «Слуга народу», попри різні думки, є мінімум 20-25 депутатів, які мають окремі позиції. Це дуже добре простежується за різними голосуваннями. Не лише за ключовими, які подаються від Офісу президента. Тому ті голосування, які ще будуть у ВР, скажімо, про ринок землі в другому читанні, вони насправді будуть дуже показові. Щось мені підказує, що дуже багато депутатів будуть мати окрему позицію. Це будуть не списочники, це, звичайно, будуть мажоритарники. Тому що зараз достатньо просто проаналізувати соціальні мережі чи якусь іншу інформацію, яка з’являється після їхніх візитів в округи, як вони там спілкуються з громадянами і що громадяни їм кажуть робити або що вони з ними зроблять, якщо вони будуть голосувати за ті чи інші законопроекти. А другий момент, тут така теза звучала про генеральну лінію партії. Все це нагадує КПРС. І в принципі КПРС дуже погано закінчила. Тому в даному випадку не треба забувати, що народні депутати все ж таки є суб’єктами, вони можуть мати якусь окрему позицію і принаймні до тих пір, доки немає якогось документа, згідно з яким буде регулюватися внутрішнє життя фракції, вони можуть займати будь-яку позицію і створювати будь-які об’єднання.

Чи будуть вони виходити безпосередньо з фракції, це поки що питання відкрите, тому що ці двоє ж не вийшли, їх виключили. Але я думаю, що фрагментація буде зростати, тому що це врешті-решт тенденція, яка була характерна для всіх попередніх парламентів. Чому цей парламент повинен стати якимось виключенням? Я, чесно кажучи, поки що не бачу жодних передумов. Головне питання, скільки буде таких депутатів і як швидко вони будуть займати якусь окрему позицію, яка буде відрізнятися від позиції фракції. З іншого боку, є запас міцності, він достатньо серйозний, фракція немаленька, і відповідно якщо там навіть 10 чи 15 людей будуть займати якусь окрему позицію, в принципі в найближчому місяці це навряд чи скажеться на результативності цих голосувань. Тому проблеми, за великим рахунком, для провладної більшості поки що немає. Як буде далі, побачимо, тому що є дійсно – я ще раз наголошую – законопроекти, які будуть етапними, які будуть дуже показовими, і рано чи пізно народним депутатам треба буде визначатися, вони з президентом або, наприклад, з фракцією, або вони врешті-решт з народом. Це дуже важливий момент».