facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олег Пендзин: «Грошей в селі немає, тож самогон – це валюта для розрахунків»

26.11.2019

У ВР зареєстрували законопроект, яким хочуть дозволити громадянам самогоноваріння, втім не на продаж, а лише для себе. З відповідною ініціативою виступила група депутатів від «Слуги народу». Про це говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олегом Пендзиним – експертом з економічних питань:

«Бачите, я так розумію, що на сьогоднішній момент у наших законотворців є бажання як мінімум легалізувати ті речі, які стали буденними в нашому житті. На сьогоднішній момент ситуація з самогоном є доконаною, і самогон гонять, і це є спосіб здешевити витрати на алкогольні напої, які люди в будь-якому випадку вживають. Більше того, на сьогоднішній момент немає будь-яких санкцій з приводу виробництва вина в домашніх умовах чи пива, тепер вирішили легалізувати і самогон.

В проекті закону 2372 є норма, що не буде підпадати під санкції будь-які дії, пов’язані з самогоноварінням для власного використання. Достатньо важко проконтролювати, чи ви використовуєте з власних потреб. Я думаю, навряд чи буде якийсь орган, який буде контролювати, ви все випили, що вигнали, чи щось лишили.

В дійсності в сільській місцевості і люди, які достатньо часто їздять по селах, мають батьків, родичів там, вони підтвердять, що дуже часто пляшка самогонки це є валюта, вибачте. Тому що ви не запросите на допомогу хлопця, щоб він там вам зорав чи скосив чи ще щось зробив на подвір’ї, гне виставивши йому пляшки самогонки. Тому в даній ситуації люди часто змушені гнати ці речі, бо грошей в селі немає, а спосіб розрахунку мусить бути. Тому історія щось знаходить, ось знайшли цю ситуацію через пляшку горілки. Крім того, ми прекрасно розуміємо, що самогонку гонять не тільки в селах, і в невеличких містах є достатньо багато людей, які займаються цим. Для них це бізнес, безперечно. В чому є небезпека? Як забезпечити безпеку для тих людей, які будуть купувати?».