facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олег Синютка: «У сьогоднішній владній команді форма починає переважати над змістом»

27.11.2019

Закриті зустрічі в Офісі президента – щопонеділка в кабінеті Кирила Тимошенка, заступника керівника офісу Володимира Зеленського, збираються представники різних владних структур. Приходять як народні депутати, так і представники Кабміну. Про що йдеться на цих зустрічах, обговоримо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Сергій Швець – народний депутат, фракція «Слуга народу», Олегом Синюткою – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність», та політтехнологом Віталієм Куликом.

Чи були ви на таких планірках у Тимошенка на Банковій?

Сергій Швець: Ні, я не був. Але почитав матеріали «Української правди». Така дивна тональність змови, ніби відбувається щось підкилимне і суперстрашне. Що тут коментувати? Вас дивує, що владна команда координує свої дії в будь-якому вимірі? Я не знаю, що відбувається за різними галузями, але що стосується недійної галузі, звичайно, ми координуємо свої зусилля. Так само це стосується і законотворчості. І це нормально, це правильно.

Чи народним депутатам від «Слуги народу» диктують, що коментувати і як?

Сергій Швець: Мова йде про координацію зусиль, а про диктат жодного солова немає. Сто відсотків. Більше того, я вам скажу, мені така інформація жодного разу не надходила, коли я працював журналістом, принаймні на «1+1».

Як ви ставитеся до такої практики?

Олег Синютка: Ви розумієте, що «Європейську солідарність» на ці наради не запрошують. Але якщо говорити серйозно, то у сьогоднішній владній команді форма починає переважати над змістом, і кожного разу це стає напевно все сильніше і більш помітно. Чому це відбувається, для мене очевидно. Сьогодні в реальному секторі економіки, в реальних справах відбуваються провал за провалом. На превеликий жаль, відбуваються скандал за скандалом. На превеликий жаль тому, що це імідж для України. Будь-які втрати іміджеві насправді дуже погано відображаються для самої української держави. І я цілком розумію, що сьогодні владній команді оці провали в реальних справах, невиконання передвиборчих обіцянок, скандали, які відбуваються у владі, треба закрити медійними іміджевими речами.

Коли Петро Порошенко був президентом, він збирав такі наради в себе?

Олег Синютка: Я думаю, що Петро Порошенко точно не збирав такі наради, але чи відбувалася така координація – швидше за все так. Я думаю, що найважливіше тут, щоби владна команда не дійшла до темників Медведчука. Оце є категорична небезпека, яка сьогодні може бути.

Наскільки хорошою є ця технологія координаційних нарад?

Віталій Кулик: Я пам’ятаю ці наради, наприклад, з 2003 року, які відбувалися у «Київміськбуді». Так звана група, яку координував тоді Медведчук, яка формувала політику Кучми в останню його каденцію. Пам’ятаю такі наради, які робилися в адміністрації президента при Ющенку. Такі ж наради відбувалися при Януковичі. Таке саме існувало при Порошенку. Тобто нічого дивного в цьому я не побачив. Ми бачимо професійно організований процес інформаційного супроводу діяльності владної політичної команди.

Українці мають з пересторогою до цього ставитися?

Віталій Кулик: Є рамки для депутатів, ці рамки існували завжди, при всіх Верховних Радах. Кожна фракція готувала тези для своїх спікерів для виступів у ток-шоу. Це було завжди, і від цього ніхто не відмовляється, і це є нормальна робота інформаційної команди. Але коли ці рамки починають надсилати на телеканали і в ЗМІ, це вже питання інше. Поки що, наскільки я розумію, таких випадків не зафіксовано. Хоча я цього не виключаю, до речі, таке можливо.