facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Дмитро Кулеба: «Євроінтеграція дорівнює якості життя»

27.11.2019

Гість студії «Доброго ранку, Країно!» віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба. Кабін дозволив українцям користуватися системою «Пульс угоди», яка в реальному часі відстежує, як чиновники виконують пункти угоду про асоціацію з Євросоюзом. Раніше вона була відкритою лише для посадовців.

Для чого потрібна угода про асоціацію з ЄС кожному пересічному українцю? Звісно, крім безвізу, це зрозуміло.

Дійсно, безвіз це позитив, але угода про асоціацію потрібна для того, щоб підвищувати стандарти і якість життя українців, а також створювати нові можливості для українського бізнесу. Коли влада не бере хабарі, коли можна українському підприємцю вільно проїхати через митницю і постачати свій товар або імпортувати свій товар, коли в тій самій сфері охорони здоров’я діють безпечні і високі стандарти, це все насправді європейські стандарти якості життя. Тому я хочу, щоб кожен запам’ятав: євроінтеграція дорівнює якості життя.

Яким чином це вплине на життя конкретної людини?

Підвищиться якість продуктів, які ми купуємо в супермаркетах, тому що будуть запроваджені європейські стандарти контролю якості харчових продуктів. Буде менше корупції,людина буде вільніше себе почувати у щоденному житті. Люди будуть їздити якісними дорогами, тому що вони будуть побудовані відповідно до найвищих європейських стандартів із залученням європейських коштів. Тобто це дуже буденні, звичайні речі, які стосуються кожного. З іншого боку, візьмемо, наприклад, бізнес. Моя улюблена історія: жінка в Маріуполі виробляє ліжечка для котів і навчилася їх експортувати к країни ЄС. Вона заробляє гроші, європейські коти лежать в українських ліжечках і почуваються доволі комфортно, а жінка розвиває свій власний бізнес і реінвестує зароблені на ринку ЄС гроші в українську економіку.

А як будуть змінюватися квоти для українських виробників?

Ми постійно працюємо над тим, щоб створювати кращі можливості для українського бізнесу на ринках ЄС. Дійсно, коли велися переговори щодо угоди, існувала одна українська економіка, зараз вона інша, з’явилися нові можливості, і тому ми ініціювали з Євросоюзом неспорий, але надзвичайно важливий для українського бізнесу процес перегляду квот та тарифів, щоб створити для них оптимальні умови для ведення торгівлі.