facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Юліан Чаплінський: «Реновація все-таки повинна залишити дух міста»

28.11.2019

Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Юліан Чаплінський – заступник міністра розвитку громад і територій. Говоритимемо про знос хрущівок, адже у Кабінеті міністрів порахували скільки в Україні старого аварійного житла приблизно 1%, а це кожен сотий:

«Це дійсно дуже цікава ситуація, коли країна не може порахувати достеменно цифри. Оскільки взагалі поняття аварійності визначається переважно власне місцевими радами, місцевою владою, муніципалітетами, і дуже часто місцеві муніципалітети не дуже охоче визнають аварійним той чи інший будинок, який на балансі міста, оскільки це дасть можливість людям претендувати на нові квартири, за які повинні заплатити з міського бюджету. Тому рятується просто локальними ремонтами або капітальними ремонтами. Це природно, тому що очевидно, що грошей треба вкладати більше на купівлю квартир, ніж на ремонт.

Новий закон це практично той самий закон, що і раніше, який просто прошов через фільтри комітетів ще попереднього скликання і докотився вже до розгляду нового парламенту. Але дійсно тепер потрібно 75%, а не 100% дозволу мешканців, аби знести аварійний будинок. Але я сумніваюся, що це глобально вирішить питання, тому що назбирати 75%, якщо це великий будинок, також буде непросто. Більше того, я розумію, що дуже різне бачення. Одні, скажімо, забудовники переважно думають категоріями знести і побудувати вдвічі вище, вдвічі щільніше. Міста все-таки повинні думати категоріями здорової щільності, і все-таки реновація це не знесення до стану поля і будівництва нового. Реновація все-таки повинна залишити дух міста, все-таки в тих районах багато людей жило, народжувалися діти, і не факт, що треба так категорично шляхом знесення це робити».