facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Дорошенко: «Вкраїнський прожитковий мінімум ніяким чином не прив’язаний до грошей, на які може людина прожити»

29.11.2019

Вже з грудня в Україні зросте прожитковий мінімум на 91 гривню і складе 2027 гривень, продовжиться незначне підвищенні і в наступному році. Показники прожиткового мінімуму важливі для українців, адже на них орієнтуються, розраховуючи різноманітні виплати, зокрема і пенсійні. Про це говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олексієм Дорошенком – головою Асоціації постачальників торговельних мереж. Прожитковий мінімум змінюється на 91 грн. В грудні:

«Насправді український прожитковий мінімум ніяким чином не прив’язаний до грошей, на які може людина прожити. Оскільки прожитковий мінімум це скільки держава може собі дозволити виплатити людині. І по факту ми розуміємо, чи можна прожити на ці кошти? Важко. Наприклад, за деякими опитуваннями телеканалів люди вважають, що 5000 грн. це мінімальна пенсія або будь-яка соціальна виплата, яка повинна бути надана, щоб людина могла хоча б непогано прожити. За соціологічними опитуваннями ця цифра становить 10 000 грн., щоб український пенсіонер жив на рівні гідності, як європейський пенсіонер, але на території нашої країни. Тому ми розуміємо, що 2000 і 10 000 це різниця в п’ять разів. Соціальні пенсії в нашій країні є навіть на рівні 1500 грн.

Держава на сьогоднішній день і так запозичує багато. В нас цей рік повинен бути піковим по виплатам за зовнішніми боргами. А що ми з вами бачимо? В країні досить стабільна ситуація за рахунок чого? Ми запозичили в цьому році так багато, що знов живемо в борг. Тому фактично держава на сьогоднішній день, на жаль, більше собі не може дозволити прожитковий мінімум. Адже чи покращився стан бізнесу в нашій країні? Ні. Чи стало більше людей працювати в нашій країні? Ні. Лише більше виїхало, а це означає, що фактично Пенсійний фонд або державний бюджет наповнити нікому. Оце якраз і є ціль номер один та завдання номер один для уряду та президента на сьогоднішній день».