facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Юрій Гаврилечко: «В останні роки українська влада робить все, щоб зменшити рівень суверенності»

02.12.2019

Загальна заборгованість із виплати заробітної плати в Україні становить майже 3,5 млрд. грн. Це дані Держстату на 1 листопада. Чому виникла така заборгованість по зарплатам, обговорюватимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Юрієм Гаврилечком – журналістом, економічним оглядачем:

«По-перше, вона не виникла, вона продовжує збільшуватись. На жаль, в останні роки українська влада робить все, щоб зменшити рівень суверенності, і відповідно ця заборгованість це наслідок подібних дій. Спочатку у нас починають проводитися різного роду реформи, які виявляються не реформами, а щось заради грошей. Скорочуються соціальні видатки, хоча ніхто не думає про те, що зменшення соціальних видатків призводить до зникнення пов’язаних доходів бюджету. Тому що значна частина роботи і лікарів, і вчителів, і державних підприємств, і будь-яких підприємств, які працюють на внутрішній ринок, пов’язана зі платоспроможним попитом. Якщо ти прибираєш соціальну частину, в тебе частина цього попиту зникає, і відповідно з’являються проблеми, виникає заборгованість, тому що підприємства не працюють, не сплачують податки, в держави збільшується загальний борг, і така сама ситуація.

Що відбувається в останні місяці? У нас ухвалюється рішення про ринок землі, про велику приватизацію. І що кажуть? Кажуть, що держава це неефективний власник, давайте все це продамо. Дуже добре, треба все це підтвердити. Збільшення заборгованості це пряме підтвердження того. Пряме підтвердження неефективності. Найяскравіший приклад – це заборгованість шахтарям. Кілька місяців тому вона сягала майже мільярд гривень, уряд виділяв кошти, зараз нову заборгованість шахтарям. Нещодавно парламент ухвалив поправку пана Геруса, і ми стали отримувати дешеву електроенергію з Росії. Слід пам’ятати, що для Росії дешева електроенергія і дешеві енергоносії це інструмент впливу. Відповідно щось ми звідти отримали, зменшилося виробництво тут. Зменшилося виробництво туту, за що людям сплачувати гроші?».