facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Євген Дикий: «Реагувати на балаганних шутів це не рівень обраних перших осіб демократичної держави»

03.12.2019

В Києві відреагували на про вокативну заяви голови Держдуми В’ячеслава Володіна. Напередодні російський політик пригрозив: «Націоналізм, утиски малих народів можуть призвести до виходу зі складу України низки областей». Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Євген Дикий – експерт Міжнародного інституту демократії, коментує реакцію офіційного Києва на цю скандальну заяву:

«Реакція офіційного Києва цього разу на диво адекватна. Чесно кажучи, дуже приємно, причому приємно, що є повна одностайність реакції поза політичними вподобаннями. Унікальним, одним із нечисленних поки випадків, коли ми продемонстрували в один голос саме від країни, а не окремі голоси від різних політичних сил. Якби ми весь час демонстрували саме таку монолітну позицію, багато що було б набагато для нас краще.

Знаєте, в Інтернеті є таки принцип – не годувати тролів. От дрібний московський троль, віце-спікер Думи, яка давно нічого не вирішує. Ми чудово знаємо, що Москва де-факто є монархією. Там є цар-батюшка, а Дума це так, «шуты балаганные» при батюшці. Реагувати на балаганних шутів це не рівень обраних перших осіб демократичної держави. Воно абсолютно того не заслуговує. Якраз, на мою думку, цього разу все добре дотримано. Може, навіть те, що спікер відповідав, може, і те навіть занадто. Ну, добре, десь один парламентський рівень. Тобто, з одного боку, не завищуємо рівень заяв товариша Володіна, а з другого боку, все-таки чітко демонструємо, що в нас є єдина загальнонаціональна позиція з цього приводу. Що ми насправді вважаємо це, м’яко кажучи, неприйнятним.

А інша річ, що насправді до цього слід ставитися дуже серйозно. Зверніть увагу, коли саме це було озвучено. Це частина дотискання України перед «нормандською зустріччю». Це одне з тих послань, яке публічно незручно озвучувати самому Путіну. В Росії є давня чітко відпрацьована технологія, що найбільш брутальні меседжі, які вже за межею фолу, за які вже можна до Гааги подавати, їх ніколи не озвучує сам Путін чи його офіційний речник. Для цього в нього є цілий набір персонажів на кшталт Жириновського, отепер Володіна. Але це так само меседжі Кремля».