facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Богдан Бондаренко: «Не може голова ДБР сьогодні в українських умовах нікому нічого не зробити неприємного і ні в яку неприємну ситуацію не потрапити»

14.01.2020

Генеральна прокуратура відкрила справу проти екс-глави Державного бюро розслідувань. Втручання у діяльність працівників правоохоронних органів та розголошення даних досудового слідства – такі правопорушення ГПУ закидає Роману Трубі. Досудове розслідування розпочалося ще в грудні 2019 року, вести справу доручили Головному слідчому управлінню Національної поліції. Своєю думкою про те, хто нині розігрує карту Романа Труби, поділиться гість студії «Доброго ранку, країно!» Богдан Бондаренко – політолог, юрист:

«Пан Труба зайшов дійсно в ту частину, яка називається політичні спекуляції на будь-яких кримінальних процесах. Просто він собі тепер це може дозволити робити, тому що він вже не є очільником Державного бюро розслідувань. Він вже є політиком. Насправді об’єктивність цих процесів полягає в наступному: коли в Україні, країні з нестабільною демократією, молодою, трансформаційною, починають створювати інституції і очікують, що вони будуть ідеально правильними і тому подібними, вони все одно попадають в загальне середовище, в якому існує наш політикум. І навколо них з’являються всі ці процеси, які є і в парламенті, і в Офісі президента тощо.

Всі ці зливи, або Телеграм-канали, не має значення, в якій формі все це зараз переростає, воно починає існувати навколо Державного бюро розслідувань. Не може голова ДБР, у якого в підслідності знаходяться, судді, депутати, в сьогоднішніх українських умовах нікому нічого не зробити неприємного і самому ні в яку неприємну ситуацію не потрапити. Тому що проти нього і була кампанія і зараз продовжується, це нормальна історія. Те, що він говорить, що це Петро Олексійович Порошенко, це так само виглядає смішно. З одного боку, що, в нас ДБР тільки Порошенком займалося, йому тільки Порошенко може мститися?

Це політична історія, а проблема полягає в наступному. Ми в цьому починаємо розбиратися, сидіти слухати, але насправді є питання, з чим? Була прослушка – цей факт встановлений. Ми не знаємо, по-перше, чи ці аудіо записи є справжніми, чи вони взагалі з тої прослушки. І це не встановлено, тому що лінгвістичні експертизи ніхто не проводив. Друге: ми знаємо, що та прослушка була проведена незаконно, і вся інформація, яка була зібрана тим шляхом, вона не може бути використана ніде далі. Тобто суспільство дізналося про те, що органи правопорядку не завжди керуються законом. Для суспільства це, мабуть, стало дуже серйозною новиною. Але в чому є насправді абсолютно раціональне зерно в позиції Труби? В тому, що дійсно кримінальні провадження реєструються».