facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ігор Гарбарук: «Світові інвестори абсолютно прагматичні люди, і вони не в рожевих окулярах»

23.01.2020

Закликав бізнесменів всього світу інвестувати в Україну, натомість пообіцяв їм стабільний та передбачуваний ринок та значні можливості – президент Володимир Зеленський виступив на всесвітньому економічному форумі в швейцарському Давосі. Під час свого виступу, зокрема, заявив: Україна може стати новим Сінгапуром. Що почули потенційні інвестори, це будемо аналізувати з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Іваном Шинкаренком – народним депутатом, фракція «Слуга народу», Ігорем Артюшенком – народним депутатом 8-го скликання та Ігорем Гарбаруком – економічним експертом.

Чи всього вистачило вам у вчорашньому виступі президента?

Ігор Артюшенко: На моє переконання, президент намагався сподобатися, зробити креативну промову, яка б зачепила тих, хто її слухав. По факту сталося не так, як гадалося. Тому що зал там був на відсотків 70 порожній. Є фотографії, і факти доведені. На жаль. Тому що це означає, що до України в міжнародних інвесторів втрачається інтерес. Це погано і для влади, і для опозиції. Міжнародні інвестори – люди, які там крутять і заробляють сотні мільйонів і мільярдів, точно не дивилися «1+1» чи серіал «Слуга народу», тому вони оцінюють все прагматично. Якщо говорити про прагматику, то те, що я почув, ці пропозиції до міжнародного бізнесу, як на мене, вони скоріше відлякують міжнародний бізнес.

Чи спілкувалися ви зі своїми колегами, які поїхали до Давосу? Чому так мало людей в залі і як реагували на виступ президента?

Іван Шинкаренко: По-перше, хочу зазначити, що в людей зник інтерес до України не в останні півроку, а це вже відбувається багато років. Тому виступ президента це як точка початку відновлення довіри до України, закликання інвесторів звернути увагу до нас. І своєю промовою він гарантував безпеку та надійність вкладів в Україну. З колегами ще не спілкувалися, та маємо нагоду, що найближчим часом це вдасться зробити і почути, що там відбувалося.

Чи порадили б ви інвестору після такої промови президента вкладати гроші в країну?

Ігор Гарбарук: Насправді мене трошки стурбувала фраза, що президент закликав стати акціонерами успіху України. Питання успіху може просто втратитись, що головне, щоб ці всі корпорації не стали акціонерами України. Друге – те, що правляча партія на сьогоднішній день намагається перекласти відповідальність за той неуспіх в залі на колишню владу. Я думаю, що це стандартна логіка – винні в усьому попередники. Я хочу зазначити, насправді катастрофічності в цьому немає. Ми пам’ятаємо безпековий форум в Мюнхені пана Порошенка, саміт НАТО, Генасамблею ООН. І там і там завжди було не більше 10-15% людей в аудиторії. Тут була та сама ситуація. Гірше тільки те, що вони всі практично сиділи з телефонами в руках і займалися абсолютно іншими справами. Питання в тому, що Україна не зацікавлює як потенційний партнер. Ми бачимо зростаюче від’ємне сальдо, ми бачимо вибудувану піраміду з ОВДП, ми бачимо абсолютно нікчемний слабкий уряд, який нічого не робить, а тільки продовжує діяння своїх попередників. І це бачить інвестор. Вони абсолютно прагматичні люди, і вони не в рожевих окулярах.

Іван Шинкаренко: Мені здається, що для бізнесу зараз надзвичайно гарні умови інвестування в Україну, є запорука того, о сьогоднішня влада буде допомагати, унеможливлювати будь-які неправові дії відносно тих інвестицій, що зайшли до України.