facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Андрій Нікончук: «Підвищення мінімальної зарплати тягне за собою і підвищення тарифів на послуги ЖКГ»

10.02.2020

З 5 лютого у всіх областях України зросли тарифи на холодну воду. Відповідне рішення ухвалили на засідання Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Підвищення ціни залежатиме від регіону і у середньому складе 15-20%. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Андрій Нікончук – експерт з питань ЖКГ.

Це подорожчання необхідне, неминуче, і можна чекати зростання в подальшому?

Що стосується необхідності підвищення тарифів на ті чи інші комунальні послуги, то, на моє глибоке переконання, їх підвищення в частині того, що не залежить від ліцензіата, а в даному випадку суб’єктом надання відповідних комунальних послуг є саме ліцензіат, який звертається до НКРЕКП з проханням – це та компанія, яка бере воду, готує її, знезаражує і забезпечує логістику зазначеного ресурсу від джерела створення цієї комунальної послуги до об’єкту споживання. Об’єктом споживання є ми з вами або відповідні підприємства, які його споживають. Тариф – це грошовий вираз витрат на створення, транспортування і власне надання відповідної комунальної послуги. Він певною мірою залежить від різних складових. Серед таких є, безумовно, мінімальна заробітна плата. В частині мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня підвищилася, вона тягне за собою необхідність враховувати зазначене підвищення в структурі собівартості конкретної послуги.

А як вони між собою пов’язані?

Разом із зарплатою піднімаються усі товари і послуги. Тому що у структурі собівартості абсолютно усіх товарів і послуг міститься зарплата. І питання в тому, який її рівень – чи це мінімальна чи якась середньо виважена у промисловості чи в будь-якій іншій сфері господарської діяльності. В чому я не можу погодитися в частині підвищення, так це в частині, як сказав міністр Олексій Оржель, інвестиційної складової. Тому що те, що не залежить від ліцензіата, тут питання і не виникає, але те, що стосується того, яким чином будуть освоюватися кошти зазначеним ліцензіатом на ремонтні роботи, на інвестиційні програми, тобто на програми розвитку, реконструкції, переобладнання тих чи інших основних фондів, за допомогою яких забезпечується створення послуги, її логістика та механізм споживання, тут виникає питання. Тому що суспільство повинно розуміти як мінімум, чому ці програми затверджуються. Це маж бути здійснено публічно і, найголовніше, потім публічно контролюватися.