facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Сергій Фурса: «Вже три роки курс гривні кращий, ніж закладений в бюджеті, і цього року буде так само»

19.02.2020

Понад 2 млрд. грн. коштувало бюджету зміцнення гривні, про це розповіли у Рахунковій палаті. Усе через те, що в державному кошторисі закладають курс близько 27 грн. за долар, а це на кілька гривень більше за реальний курс американської валюти у січні. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Сергій Фурса – фінансовий експерт.

Наскільки така сума недоврахувань критична для українського бюджету? І курс поки що не зрівнявся із запланованим.

Він скоріше не зрівняється із запланованим курсом. Тому вже уряд розпочинає розмову про перегляд макроекономічних показників. Таку ситуацію ми мали останні 3-4 роки і завжди виходили одним і тим шляхом – просто скорочували витрати бюджету. Ближче до кінця року був перегляд бюджету, скорочення витрат, і приходили до реальності.

Тобто ця ситуація більш-менш традиційна?

Ця ситуація традиційна, просто масштаби. Минулого року сильний був розрив курсу. Прогноз був 29, а реальність була 23-24. Тому тут вдарило дуже сильно. Ми бачили великий розрив. Три роки до цього курс також був кращим, ніж закладався у бюджеті, і тому завжди було питання секвестру бюджету, коли переглядали. Цього року буде те саме.

Менш міцна гривня була б вигіднішою для українців?

Дивіться, бюджет це ж не все, що в нас є. Курс – це ринок, це показник економіки. Його ніхто не встановлює, він є економічно обґрунтованим. І він має плюси і мінуси.

Національний банк нічого не влаштовує?

НБУ нічого не влаштовує. Національний банк стримує зайві коливання. Тобто якщо дуже сильно в одну чи іншу сторону може вийти рух в певний день, виходить НБУ і згладжує це коливання. Але він не заважає тренду. Тому це економічно обґрунтований курс, він такий. І ми маємо з цим жити, під лаштуватися.