facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Юрій Сулаєв: «Санаторій, в якому розмістили евакуйованих, охороняється подвійним кільцем правоохоронців»

21.02.2020

24 учасники протесту затримали в Нових Санжарах на Полтавщині внаслідок сутичок місцевого населення з поліцією. Юрій Сулаєв – речник ГУ Нацполіції у Полтавській області розповість глядачам студії «Доброго ранку, Країно!» про ситуацію в Нових Санжарах з ранку:

«На даний момент в принципі там все спокійно. Люди розійшлися. Наші співгромадяни, які прибули до нас із Уханю, перебувають у визначених для них місцях. Все зараз під контролем. Хочу зазначити, що за фактами вчорашніх подій відкрито два кримінальних провадження. За ст. 345, частиною 2 – це погроза працівникові правоохоронного органу, що загрожує життю і здоров’ю. А також ст. 294 КПК – за масові заворушення. Хочу зазначити, що санкція за цією статтею передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Також було доставлено до різних територіальних розділів загалом впродовж вчорашнього дня 24 особи. Всі ці особи ідентифіковані. У них відібрані відповідні пояснення. Одна особа із доставлених закрита згідно КПК за статтею 208. Це особа, яка намагалася скерувати транспортний засіб на працівників поліції.

Також зараз працюють слідчо-оперативні групи із особами, які проявили агресію і вдалися до радикальних дій, завдали тілесних ушкоджень працівникам поліції. До речі, дев’ятеро працівників поліції отримали тілесні ушкодження саме внаслідок кидання камінням групою радикально налаштованих агресивних чоловіків. Серед них люди різних вікових категорій, переважно це молоді люди. Також очевидно було вчора, що під час вчинення цієї агресії візуально було помітно, що левова частка цих людей перебували в стані алкогольного сп’яніння. Із правоохоронців п’ятеро госпіталізовані, їм надається допомога. Тому що одному, наприклад, влучило каменем безпосередньо в обличчя, розбило ніс, зараз він проходить обстеження під наглядом лікарів, тому що дуже серйозні наслідки можуть бути. Ще в чотирьох поранення також є суттєвими. Їм надана перша медична допомога. Із цивільних є одна жінка, яка впала внаслідок штовханини, отримала тілесні ушкодження, їй було викликано карету екстреної медицини, лікарі оглянули її на місці та вона відмовилася від госпіталізації.

Зараз санаторій, в якому розмістили евакуйованих, охороняється подвійним кільцем правоохоронців – Національної гвардії та Національної поліції. Крім того, посилене патрулювання у населеному пункті з метою недопущення будь-яких проявів насильства. Також хочу зазначити, що учора ми впродовж усього дня намагалися спілкуватися через поліцію діалогу, через безпосередній контакт із активними представниками громади, щоб не застосовувати силу. Жоден поліцейський не мав щита, вони не були з кийками, не було навіть демонстрації наручників, не кажучи вже про якісь спецзасоби чи зброю».