facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Кучеренко: «Ціна на газ, яку нам сьогодні доводить пан Коболєв, все одно економічно не обґрунтована»

25.03.2020

Про заборону відключення електроенергії для населення йшлося у відеозверненні Володимира Зеленського. Також президент розповів і про особливості оплати комуналки під час карантину. Про ці нововведення будемо говорити з Олексієм Кучеренком – народним депутатом, фракція «Батьківщина».

Наскільки серйозною допомогою є не нарахування пені за несплату комунальних послуг вчасно?

Це скоріше, як на мене, психологічне заспокоєння людей. Бо вони, особливо пенсіонери вкрай дисципліновані у нас, і вони дуже не люблять навіть гривні боргу. Саме тому вони поспішають, вишукуються в черги.

Арсен Аваков зробив заяву, політичну в першу чергу, що держава повинна допомагати українцям в період карантину. Як ми маємо згоду і скільки забрати з держбюджету на допомогу українцям?

У нас сьогодні по комуналці я вже почув від президента, від прем’єра, міністра охорони здоров’я, пана Авакова, що там буде з комуналкою. Я розумію, що вони всі хочуть свою ініціативу проявити. Я б хотів почути пана Уманського, міністра фінансів, щоб він пояснив, де в бюджеті є ті джерела, з яких це можна зробити. І тоді виходьте, бо це дійсно зміни в законі. Цей піар вже набрид. Закликаю урядовців з єдиною позицією вийти. Ви хочете, скажімо, на 75% щось там знизити.

Пан Коболєв сказав, що підтримає українців під час карантину і ціну на газ у березні для населення знизить на 14%. З чим ви пов’язуєте цей аукціон небаченої щедрості?

В мене таке враження, що ми молебні мусимо правити на честь пана Коболєва, що він нам щось там знизив або в зв’язку зі своїм там перепризначенням на чотири роки урядом. Ціна, яку нам сьогодні доводить пан Коболєв, вона все одно економічно не обґрунтована. Вона завищена. І тим самим пан Кобалєв визнає, по суті, що у попередні місяці він набагато більше брав з українців, ніж реально коштував газ. До речі, зараз буде падати споживання, закінчуватися опалювальний сезон, тому ця його благодійність нікому не потрібна. Це виключно піар.