facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Антон Геращенко: «Зростання злочинності немає, поліція тримає ситуацію під контролем»

26.03.2020

Надзвичайно важливо почувати себе захищеним в умовах загальнонаціонального карантину і бачити, що в країні є люди, готові вас захищати. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Антон Геращенко – заступник міністра внутрішніх справ України. Наскільки сьогодні захищені вулиці країни в цих надзвичайних умовах, проаналізуємо разом з паном Геращенком.

Є кому захищати вулиці? Чи вистачає на сьогодні людей?

На цей час можу сказати, що немає якогось зростання злочинності. Поліція тримає ситуацію під контролем. Крім охорони громадського транспорту, яким зараз можуть користуватися тільки ті особи, які працюють на критичну інфраструктуру – з продовольчої мережі, фармацевтичної мережі, водогони, енергозабезпечення, також поліція бере під охорону лікарні, в яких ставиться діагноз коронавірус для того, щоб контролювати питання по госпіталізації, кому це буде конче необхідно. Таке рішення прийняв вчора Кабмін. У поліції та Національної гвардії достатньо ресурсів для того, щоб підтримувати правопорядок в країні.

140 млн. виділили на засоби захисту, а чи є де брати засоби захисту?

Щодо масок та захисних костюмів, то їх вже масово почали шити в Україні. І ми будемо намагатися купувати максимально все в Україні, щоб гроші залишалися в національних виробників і йшли на виплату заробітних плат і в економіку країни. Те, що стосується тестів, експрес-тестів, то ми чекаємо наступну партію з КНР. Туди відлетів вчора літак, і чекаємо на те, щоб була нова партія, якої буде достатньо, щоб тестувати максимальну кількість людей.

В якому випадку контроль місцезнаходження телефонів громадян буде використовуватися і чи використовуються на сьогодні?

Контроль за мобільними телефонами громадян на сьогодні не використовується. Він використовується за особистими зобов’язаннями громадян, які повертаються з-за кордону. Вони підписують на кордоні документи, що вони зобов’язані знаходитися 14 днів дома. Якщо вони будуть порушувати це правило, то буде штраф до 34 тис. грн. Зараз поліція разом з місцевими органами влади вибудовує процедуру контролю через телефони, щоб співробітники поліції могли прийти та зателефонувати і спитати, чи ви є вдома. Але досвід Польщі, Південної Кореї каже, що це не є дуже ефективно. Тому що дуже багато людей, на жаль, досі не розуміють ту небезпеку, серед якої опинився весь світ.