facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Роман Боднар: «Спалах коронавірусної інфекції відбувся в одному із райцентрів Черкаської області – Кам’янці»

30.03.2020

Сплеск коронавірусної хвороби на Черкащині – лише цими вихідними кількість інфікованих там зросла із трьох до 46-ти. Про стан хворих та ситуацію в області говоритимемо з головою Черкаської облдержадміністрації Романом Боднаром, який є н зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!»:

«На жаль, під час проведення тестування ми отримали тільки за вчорашній день плюс 43 випадки. Всього у нас було 46. А станом на сьогодні ми вже маємо 50 випадків по області. В нас спалах коронавірусної інфекції проявився в одному із райцентрів Черкаської області – це Кам’янка. На жаль, ми маємо сумну статистику, але в зв’язку з тим, що активно працювали медики і поліція, ми практично за один день встановили всіх контактних осіб і взяли їх під контроль і зобов’язали про самоізоляцію. І у нас зараз в Кам’янці за останніми даними 28 осіб, хворих на коронавірус. Мушу зазначити, і це важливо, що у нас на амбулаторному лікуванні з усіх зафіксованих випадків 34 особи. Це означає, що люди мають легку форму і це дає шанс на швидке одужання.

З метою забезпечення заходів для непоширення коронавірусу ми позавчора ввечері прийняли рішення на регіональній комісії ТПНС про обмеження трафіку, про контроль переміщення осіб, в’їзд і виїзд в місто Кам’янка. З вчорашнього ранку у нас працюють блокпости. На блокпостах представники Нацполіції, ДСНС, і від сьогоднішнього дня медики будуть. Співробітники роблять скринінг температури, виявляють осіб, які мають підвищену температуру, проводять також роз’яснювальну бесіду, а також повідомляють їх про необхідність самоізоляції. Таким чином ми намагаємося виявити в пасажиропотоці осіб, які мають хоча б якісь ознаки захворювання.

Після того з ними працюють сімейні лікарі дистанційно. І ми відслідковуємо їхній стан здоров’я впродовж наступних днів. Якщо проявляється якась симптоматика, тоді вже до них додому виїжджають мобільні бригади лікарів, які мають відповідні системи захисту, засоби індивідуального захисту, і відбирають матеріали для проведення ПЛР-тестування. Хочу сказати, що такий спалах інфікування ми прогнозували, тому що за останній тиждень ми активно почали проводити ПЛР-тестування певних фокус-груп. Це в першу чергу особи, які мають захворювання, які перебували на лікуванні у медичних закладах навіть з діагнозами грип або ГРВІ. А друга фокус-група – це особи, які повернулися з-за кордону впродовж останніх трьох тижнів».