facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Руслан Марцінків: «На Івано-Франківщині маємо одну із найбільших статистик по Україні щодо летальних випадків»

02.04.2020

За останніми даними МОЗ, в Україні зареєстровано 794 випадки недуги COVID-19, 20 випадків летальні, 13 людям вдалося одужати. Про те, яка ситуація в місті Івано-Франківську, глядачам програми «Доброго ранку, Країно!» розповість міський голова Руслан Марцінків:

«Сьогодні зафіксовано в області 65 офіційно вже підтверджених коронавірусних випадків. З них в місті Івано-Франківську 20. Але ми розуміємо, що цих випадків насправді є більше. Тому що є проблема в тому, що ПЛР-тести затримуються там на день-два-три. Тому маємо також п’ять летальних випадків. На жаль, двоє іванофранківців загинули. Тому маємо одну із найбільших статистик по Україні щодо летальних випадків. І найприкріше, що вчора в двох жінок, які померли позавчора в пологовому будинку, визнано коронавірус. Це велика трагедія. Співчуття рідним.

Насправді сьогодні ми робимо експрес-тести, хоч вони не дають достовірну інформацію на сто відсотків, але тільки у міських закладах, тобто сьогодні це Центральна клінічна лікарня і міська клінічна лікарня №1, зафіксовано вже 76 позитивних експрес-тестів, як передані на лабораторне дослідження. Це велика кількість, і ця кількість зростає. Тому не дивуйтеся, що сьогодні-завтра статистика буде подвоєна в Україні. Тому що я думаю, що ситуація приблизно однакова по всіх містах. Сьогодні входять додаткові обмеження і в місті, і в країні. Ви знаєте, що вчора прийняли постанову. Ми ще раніше прийняли також свої обмеження. Так звані скринінгові пости навколо міста, де люди просто під’їжджають і їм міряють температуру і рекомендують або їхати в лікарню, якщо підвищена температура, а якщо потрібна госпіталізація, будуть госпіталізувати. Ситуація дуже і дуже непроста. Хоча лікарі роблять все можливе. В переважній більшості у нас є позитивне те, що багато пацієнтів все-таки виходять з цього стану».