facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олександр Охріменко: «Доплати пенсіонерам – це справедливо, але замало»

03.04.2020

Вже у квітні пенсіонери отримають додаткові виплати. Проанонсував ці виплати прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Крім того, з травня планують проіндексувати всім пенсіонерам пенсії. До розмови у студії «Доброго ранку, Країно!» про грошову допомогу пенсіонерам скайпом долучається Олександр Охріменко – експерт з економічних питань:

«Це справедливо в будь-якому випадку, але мало. Ви ж розумієте, тисячу гривень це ж один раз дадуть. Це не значить, що пенсія зросте. Не зросте. Це раз тільки, а це дві великі різниці. Одне діло, якщо б ця тисяча гривень була постійно. Та й, чесно кажучи, тисяча гривень це ж не великі гроші. Тому на сьогоднішній момент, звичайно, добре, коли вона є, але я так розумію, що основна маса пенсіонерів бажає, що треба більше. І вони праві. Дуже маленькі пенсії.

Верховна Рада скоріше за все проголосує за індексацію пенсій. Тим більше те, що вона і планувалася. Дивіться, яка ситуація. Звучить воно красиво – 11%, але це не значить плюс 11. Це на рік розтягується. На 12 місяців, не на місяць. Тому в грошах це десь до 100 грн. в середньому. Так, в когось буде доплата 120 грн., в когось 60 грн. Якщо ви нещодавно вийшли на пенсію, вам доплати, можливо, не буде, тому що у вас пенсія велика – вона вже проіндексована. А якщо ви раніше вийшли, тоді цю індексацію запускають. І тоді дійсно 100-150 грн. вам накидається. Така от ситуація. Хоча пенсіонери дуже скаржаться».