facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Петро Охотін: «Українці поставилися до карантину великою мірою як до канікул»

03.04.2020

Виходити з дому лише за крайньої потреби – найближчим часом Кабмін обмежить пересування людей на вулиці на час карантину. Таке рішення вже ухвалили на закритому засіданні напередодні, однак вимога набуде чинності, щойно документ буде опублікований на урядовому порталі. Про нові обмеження говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Петром Охотіним – політичним експертом та скайп-зв’язком з Мариною Бардіною – народним депутатом, фракція «Слуга народу».

Чи зважений це підхід – посилення карантину?

Марина Бардіна: Насправді, я скажу, в нас було все заборонено, а вчора на уряді було прийняте рішення взагалі про послаблення деяких обмежень. Дозволили продавати певну продукцію і роботу більшої кількості фінансових установ. Наприклад, зараз дозволено функціонування ломбардів. Тобто від початку було введено більше обмежень. Зараз в частині вони спрощуються, в іншій частині стають ще жорсткішими. На сьогоднішній день ми бачимо, що люди, в яких є домашні улюбленці, зможуть все-таки виходити на вулицю прогулюватися. Але самоізоляція і всі заходи, які підштовхнуть людину до самоізоляції, це правильно наразі. Я все-таки думаю, що карантин буде подовжено, щоб ми могли уникнути хвороби, поширення інфікування ще більше хворих, тому що ми бачимо, що відбувається в Італії, в інших країнах. Вчора з’явилася інформація, що вже ніби як знову випадки захворювання в Китаї. Тому всі ці заходи уряду все-таки спрямовані на те,щоб не допустити в Україна або хоча би, як сказала Ангела Меркель в зверненні до своїх громадян, дати час, поки світ розробить вакцину, поки світ знайде ліки від цього вірусу.

Петро Охотін:Щодо того, що зробили більш жорсткими правила виходу на вулицю, то тут я, на жаль, погоджуюсь з владою. Вікна моєї квартири виходять на один із супермаркетів, і було кумедно дивитися, коли бабусі, дідусі – якраз група ризику – виходять із супермаркету, бачать своїх знайомих, маски знімають, вішають на шию, їх там вже кучка з’являється, вони, очевидно, обговорюють плітки. По набережній шашлики. А потім ці самі люди будуть перекривати дороги і питати, чому Зеленський не ввів надзвичайний стан тощо. На жаль, мені здається, що українці не самоорганізувалися і дійсно поставилися до карантину як до канікул великою мірою. Це було помітно, про це говорив багато хто