facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Іван Ліберман: «Спочатку держава має за законом забезпечити можливість виконання певних правил»

06.04.2020

Маски обов’язкові, в парки не ходити, більше двох не збиратися – уряд затвердив посилені карантинні заходи, аби убезпечити українців від COVID-19. Практичний вимір таких заходів та відповідальність і притягнення до неї – про це говоритимемо з Іваном Ліберманом – адвокатом, який є на скайп-зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!».

Як ви ставитеся до подібних обмежень, і чи немає там протиріч з Конституцією?

Є певні протиріччя. Вони абсолютно конкретні і аргументовані. Згідно законодавства спочатку держава має за законом забезпечити можливість виконання певних правил, наприклад, носіння тих же масок, а лише після того може вимагати виконання. Якщо це покладається на плечі людей, тобто їхнє придбання, виготовлення, відтак це в не законний спосіб. Я вже не кажу про те, що є набагато більші й набагато суттєвіші порушення правил. В певних моментах у нас навіть права тварин краще захищені, ніж права дітей. Якщо ви добре проаналізуєте, то вигул собак і вигул дітей не може бути тотожним, тобто рівним. В нас у великій частині це майже однаково. Тобто гуляти з дитиною і гуляти з собакою або хом’ячком це в принципі майже тотожні поняття. Ну це не може бути, людина згідно статті 3 Конституції України це найвища соціальна цінність. Відтак у всіх параметрах має бути набагато більшим і набагато кращим підхід до забезпечення рівності цих прав дітей, дорослих, але точно не тварин.

Ми дійсно можемо скористатися нормами і гуляти з будь-якими домашніми тваринами, обходячи штрафи?

Так, дуже легко буде людям зараз зорієнтуватися. Заходимо в реєстр, які тварини відносяться до домашніх, знаходимо там великий перелік, до речі, він є невичерпним, таким чином ми беремо своїх тарганів, якихось павучків, ховрашків. Це ж тваринний світ – вперед, йдемо вигулювати, цілий день гуляємо. А з дитиною ж не так. Бо дитина хоче вчасно поїсти, їй треба вчити уроки тощо. Я передбачаю, що наступний крок обмежень буде такий, що, коли йде навчальний процес по телебаченню та Інтернету, заборонять батькам виходити в цей час на вулицю, я не виключаю. Я не виключаю, що змусять їздити в автомобілі не більше двох осіб і обов’язково в масці, навіть перебуваючи в своєму автомобілі. Сьогодні мова йде про можливе обмеження в Києві, а це як приклад для інших міст, руху просто приватного транспорту. Тобто уявіть собі, люди пересядуть на велосипеди, самокати, скутери, ролики тощо. Після того і до них доберуться. Дуже багато обмежень. Я би дуже просив через ваш телеканал президента України все ж таки підходити дуже грамотно щодо можливості поховання загиблих, скажімо євреїв, від коронавірусу. Тому що їх не можна спалювати, оскільки втрачається єврейська душа.

А як вам думка, що ми маємо підходити до карантинних обмежень ще жорсткіше?

Я вважаю, ми маємо підходити мудріше, а не жорсткіше.