facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Кіра Рудик: «Нові правила карантину є занадто жорсткими і не можуть бути ефективно виконані»

06.04.2020

Без документів ані кроку з дому – у понеділок вступили в дію нові обмежувальні заходи. Посвідчення особи із собою треба носити, аби правоохоронці змогли перевірити, чи не порушує людина режим обсервації. Також це дасть змогу виписати штраф винуватцю. Про нововведення говоритимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Кірою Рудик – народним депутатом, головою партії «Голос», та Володимиром Арєвим – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність».

Наскільки розумний український підхід щодо обмежень та стягнення штрафів?

Кіра Рудик: Ми бачимо, що цей карантин, ці правила є, по-перше, занадто жорсткими, а по-друге, я не бачу, як вони можуть бути ефективно виконані. Ми що, хочемо у кожному парку поставити поліцейського? Але чи дійсно допоможе це зменшити кількість хворих? Чи на цьому повинна сконцентруватися зараз держава і громадяни, щоб не ходити в парки замість того, щоб дійсно забезпечувати тільки ті групи, які є групами ризику? Пропозиція партії «Голос» – це замінити жорсткий карантин на гнучкий карантин. Де ми сконцентруємося дійсно тільки на групах ризику, на яких потрібна максимальна увага, максимально жорсткі заходи, але в той самий час ми повинні вже працювати над ідеями, заходами, яким чином повинна працювати економіка. Тому що зараз ми вже повинні відновлювати роботу підприємств, відновлювати роботу магазинів. Так, це вже робиться, але дуже повільно. І ці правила не пояснюють одного – як людям прокормити свої сім’ї, як бізнесу продовжувати працювати. Вони кажуть: сидіть вдома, нічого не робіть, не гуляйте в парках. Але це взагалі якісь точкові міри, які не вирішують головного питання: як людям прокормити себе, як бізнесу продовжити працювати?

Як ми маємо виконувати всі ці заходи?

Володимир Арєв:Власне, підхід має бути перш за все продуманим і системним. У нас зараз підхід є хаотичним – давайте зробимо щось.

Тобто влада, йдучи на такі кроки, не думає, не аналізує?

Володимир Арєв:Вчорашній приклад: закрили парки. Закрили парки в Італії, Іспанії, Австрії, але в тих країнах так планувалося, щоб і без парків громадянам на вулицях було зручно. Радянське містобудування не передбачало ніколи, щоб дбали про комфорт. Всі, хто в парках вже не могли гуляти, почали купчитися на вулицях і в дворах, і розсередження людей просто не було, тобто це був як мінімум непродуманий крок. Тепер далі подумаємо, заборонили громадянам старше 60 років ходити на відстань більше двох кілометрів. Чому два кілометри? З іншого боку, а якщо людина на своєму авто або на авто своїх родичів її просто відвезуть на дачу? І їй буде легше, оскільки свіже повітря просто необхідне і перебування на свіжому повітрі зміцнює імунітет, а будучи замкненими в чотирьох стінах, у людей навіть будуть розвиватися хронічні хвороби.

Кіра Рудик: Я повністю підтримую те, що каже пан Ар’єв, саме тому, що у цьому поясненні від уряду немає розуміння, що ж насправді робити. І оскільки ці правила є і незрозумілими, і дуже жорсткими, і не відповідають будь-якій стратегії, яку ми не побачили від уряду, то, звичайно, ми не можемо очікувати, що всі люди будуть їх виконувати. Що потрібно зробити? По-перше, масове тестування. Чим займається держава? Де ці тести, як їх розподілили? Саме тому, щоб закрити таку неефективність влади, люди повинні сидіти вдома, тому що влада не здатна забезпечити їх тестами. Це прояв безпомічності, який зараз покладають на громадян.

А ви бачите, що влада розуміє, к рухатись далі, як виходити з карантину?

Володимир Ар’єв: Коли ми на позачерговій сесії ухвалювали заходи, які стосуються боротьби з коронавірусом, з формулюванням, що ми делегуємо певні повноваження місцевим органам влади, абсолютно всім фракціям чітко пообіцяли, що це будуть обґрунтовані заходи, які будуть абсолютно відповідати і Конституції, і потребам. В результаті ми побачили абсолютно хаотичний підхід, незбалансовані заходи. Деякі речі просто не відповідають Конституції. Ну окей, якщо треба було б, можна було б зробити такий відступ на певний момент, але вони не потрібні. Люди розуміють, чому треба носити маски – тому зо треба захищати не стільки себе, скільки інших, але чому не можна користуватися парками? Бо це єдине місце, де люди можуть нормально гуляти. Але вирішили як вирішили. І ми будемо ініціювати їхній перегляд, або ми будемо ініціювати – фракція «Європейська солідарність» – зміни до законодавства