facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ольга Гапоненко: «Конотопська центральна районна лікарня забезпечена на місяць роботи»

07.04.2020

На якому рівні забезпечення медиків і як вони борються з поширенням коронавірусної інфекції, зокрема в Сумській області? Це глядачам програми «Доброго ранку, Країно!» прокоментує Ольга Гапоненко – заступниця головного лікаря з медичної частини Конотопської центральної районної лікарні на Сумщині:

«Ситуація у нас на сьогодні по місту Конотоп і Конотопському району така: в нас виявлено 26 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19. З них вісім хворих знаходяться в інфекційному відділенні. Це середній стан і стан легкого ступеню. Обстежено швидкими тестами у нас 139 людей. Направлено на рівень Сумської обласної лабораторії 116 людей. Отримано 92 результати. Із виявлених хворих та ті, які знаходяться в контактах, на самоізоляції, 52 людини. По забезпеченню лікарні засобами індивідуального захисту: в нас є халати, костюми багаторазового та одноразового використання, маски, рукавички, в достатній кількості у нас засоби для обробки приміщень і антисептики для обробки рук.

Я дуже вдячна всім небайдужим – і підприємцям, і органам місцевого самоврядування, районній раді, міській раді, депутатам, депутатам ВР, які допомагають нам. Були придбані багаторазові костюми, привезені респіратори. На даний час десь на місяць роботи ми повністю забезпечені. Єдине, що у нас є проблема в респіраторах класу Б3, які необхідні для роботи в інфекційному відділенні і реанімаційному відділенні. Благодійним фондом з ініціативи народного депутата Андрія Деркача були доставлені багаторазові костюми, ліки для лікування пневмонії і симптоматичного лікування, респіратори. Ми дуже вдячні.

Держава не була готова. На медичну галузь завжди менше всього приділялося уваги і виділялося коштів. Цьому ще сприяло те, що було зменшено кількість ліжок в інфекційних відділеннях і зменшена кількість працівників. Зараз, в напружений час, ми не могли знайти резерв із пенсіонерів чи когось, які б могли б замінити наших працівників в разі захворювання чи з інших причин».