facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Михайло Загрійчук: «Якщо говорити про кількість апаратів ШВЛ в нашій державі, то цифри приблизно середні по Європі»

07.04.2020

На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Михайло Загрійчук – колишній заступник міністра охорони здоров’я, лікар-хірург, доцент, кандидат медичних наук, який розповість, наскільки критичною для нас є кількість тестів на зараження коронавірусом та кількість апаратів ШВЛ для того, аби підтримувати в належному стані здоров’я заражених коронавірусом:

«Насправді потреба критична в кожній країні, яка стикнулася з коронавірусом. Тому що ні одна країна в світі не була до цього готова. Тому дійсно потреба є. Потреба є і в ШВЛ, і в ПЛР-тестах, і в експрес-тестах, і ми забуваємо ще про багато іншого обладнання. Якщо говорити про кількість ШВЛ, які є в нашій державі, то цифри приблизно середні по Європі. Ми не можемо сказати, що в нас найнижча кількість ШВЛ на душу населення, але зрозуміло, що і не найвища. Питання в іншому: наскільки поступлення буде масовим? Якщо так, як прогнозує ВОЗ, то жодна країна в світі не має достатньої кількості ШВЛ. Але те, що зараз робиться, те, що намагаються модернізувати реанімації, клініки, намагаються докупити ці апарати ШВЛ, це абсолютно правильно, і все, що можна, все робиться.

Зрозуміло, що ми не були готові до епідемії. Зрозуміло, що була зруйнована санепідемслужба, що не було епідеміологів. І ніхто не прогнозував, що нам потрібно буде одночасно використовувати всі наявні в наших клініках по всій державі апарати ШВЛ. На початку карантину звучала цифра 650 апаратів ШВЛ лише по інфекційних відділеннях, чого недостатньо. Далі почали рахувати, скільки ж по швидких апаратів ШВЛ, він є в кожній реанімації, в кожній клініці, де виконуються оперативні втручання. Нарахували 3,5 тис. Цього в середньому для того, щоб почати боротьбу з епідемією, вважаю, достатньо. Зараз інша проблема, що не можна в світі їх купити, тому що всі країни намагаються купити ці апарати ШВЛ, а реально їх можна купити лише з Китаю, і там поставки розписані буквально на два-три місяці наперед.

Тому все, що варто зараз робити, це дійсно тестувати наявні ШВЛ, дивитись, чи вони реально працюють, максимально швидко їх ремонтувати, і основне так само це кадрове забезпечення. Ти можеш поставити 28 ШВЛ, якщо в тебе два анестезіолога, а інші лікарі навіть не вміють ні інкубувати, ні будь-що інше робити, це так само неправильно. Саме тому зараз, наскільки мені відомо, в кризових штабах почали тренінги лікарів суміжних спеціальностей, для того щоб їх навчити користуватися цими апаратами ШВЛ тощо».