facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Володимир Данилюк: «Пік захворюваності ми очікуємо на Великдень, а спад не скоріше як в середині травня»

07.04.2020

Епіцентром епідемії коронавірусу в Україні залишається Київ, а також західна частина нашої держави. Пандемія охопила Чернівецьку, Тернопільську та Івано-Франківську області. Там самих хворих медиків вже десятки. Люди просять Київ допомогти у боротьбі зі страшною недугою. Як складається ситуація з поширенням COVID-19 і забезпеченням лікарів, говоритимемо з Володимиром Данилюком – головою Монастириської РДА:

«На сьогоднішній день в нас обслідувано 563 особи. Інфікованих – 113, з них госпіталізовано 35, 29 у Монастириську, 6 в Тернополі, з них маємо три важких. З них медиків інфікованих 37, лікарів 11, молодший персонал 26, госпіталізовано медиків три, решта знаходяться на самоізоляції, форма легка і безсимптомна. Повністю паралізована служба Центру первинної сімейної медицини, крім сільських амбулаторій, але, на щастя, вже із завтрашнього дня в них закінчується термін самоізоляції, і, оскільки вони всі сьогодні без ознак хвороби, вони через день-два приступлять до роботи.

На базі лікарні в нас розгорнуто госпіталь. Незважаючи на проблеми з лікарями, роботу шпиталю організовано у повноцінному режимі. На даний час більш-менш налагоджено забезпечення як ліками, так і засобами захисту. Якраз при нагоді хочу щиро подякувати і низько вклонитися всім, хто відгукнувся на нашу біду, це і бізнесмени, і волонтери, і взагалі всі люди доброї волі: без вам ми би не справилися. Оскільки пік хвороби ми очікуємо десь на Великдень, а спад десь не скоріше як в середині травня, тому я запрошую і дальше всіх до тісної співпраці.

Я ще хотів би загострити увагу на такій проблемі. У нас є медсестра, з якої у нас і почала сипатись наша лікарня. Ми вже збиралися її виписувати. Вже один аналіз показав негативний, але повторний аналіз показав позитивний. Я думаю, що для таких тяжких хворих потрібно мати окремі палати одномісні. На жаль, у нас приміщенню 150 років. Корпуса розкидані по цілому місту. В той же час на території міста є недобудована лікарня ще Радянського Союзу. Ми поновили проектно-кошторисну документацію, довели рівень готовності до 70%, і сьогодні, користуючись нагодою, я щиро прошу президента, ВР, уряд: допоможіть нам в цьому. 21-е століття на дворі. Тим більше на відрізку траси Тернопіль – Івано-Франківськ це єдина лікарня на трасі».