facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Володимир Омелян: «Будування інфраструктурних об’єктів – це єдине, що може витягнути Україну з економічного провалля, куди ми потрапили завдяки уряду Зеленського»

08.04.2020

Спорудження доріг та інфраструктурних об’єктів по всій країні не повинен зупинятися через карантин, а отже проект «Велике будівництво», запланований ще минулого року, має бути продовжений. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час селекторної наради із мерами обласних центрів та головами ОДА. На скайп-зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Володимир Омелян – міністр інфраструктури України у 2016-2018 роках:

«Я дуже хочу, щоб плани вдалося реалізувати. Тому що, насправді, в умовах кризи інфраструктурні об’єкти це єдине, що може витягнути Україну з цього економічного провалля, куди ми потрапили завдяки уряду Зеленського. Але чи вдасться це реалізувати? Побачимо. Тому що ми досі не знаємо, що буде проголосовано і, головне, коли буде проголосовано в парламенті. Нагадаю, що плани були дуже амбітні. Мова йшла про 108 млрд. грн. Очевидно, сума вже буде менша, але, що мене тішить, бо я уважно слідкую за ходом будівництва, дороги будують. Ринок лихоманить, безумовно, тому що до кінця ми не розуміємо, чи будуть так звані гроші «Газпрому» скеровані на це будівництво. А їх обіцяли 35 млрд. грн. щонайменше. Чи будуть вчасні проплати, чи не буде, не дай боже, секвестру бюджету за рахунок доріг. Я сподіваюся, що уряд якомога швидше ці всі страхи знівелює. Я сподіваюсь, що парламент проголосує нарешті зміни до бюджету і збереже недоторканою дорожню галузь. Бо треба пам’ятати, що дороги – це не сьогодні збудував, пообіцяв і оплатив. Це тривалий процес, і бізнес, який будує дороги, повинен чітко розуміти: гроші є, держава вчасно розрахується зі своїми замовленнями, і те, що було обіцяно, ті тендери, які були проведені, будуть виконані та оплачені».