facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Владислав Криклій: «Укрпошта» запустить навіть доставку пасок на Великдень»

08.04.2020

«Укрпошта» на час карантину скасувала плату за посилку в 50 грн., за пере адресацію та надала можливість робити це без візиту до відділення. Також можна замовити навіть прихід листоноші он-лайн або за номером телефону. Про роботу «Укрпошти» і не тільки говоритимемо з гстем студії «Доброго ранку, Країно!» Владиславом Криклієм – міністром інфраструктури України.

Як перебудовується робота «Укрпошти», аби допомагати людям, які отримують пенсії, соціальні виплати і просто допомогу, яку збирають благодійники?

Насправді, «Укрпошта» зараз – це один з важливих зв’язків із зовнішнім світом, тому що ми зараз в Міністерстві інфраструктури займаємося функцією, не притаманною навпаки. Якщо раніше ми розвивали мобільність громади і транспорту, то зараз навпаки ми кажемо: ніхто нікуди не виходьте, сидіть вдома. І власне це така загальна рекомендація для всіх без винятку. Зрозуміло, що об’єкти критичної інфраструктури працюють, але громадяни мають переважно сидіти вдома, щоб не наражати себе та інших на небезпеку. А «Укрпошта», власне забезпечуючи цей зв'язок, здійснює соціальні виплати, доставку пенсій. Запустили такі послуги, як листоноша, можна замовити доставку гречки, цукру тощо. І оплата, коли листоноша це все вам доносить. Тобто така собі кур’єрська доставка. Але якщо у великих містах «Глово», «Убер» працюють, то ми розуміємо, що у селах ні.

А посилення карантину якось впливає на роботу «Укрпошти»?

Ні. Просто мої прогнози, що завантаженість «Укрпошти» буде більшою. І ми бачимо, що з моменту запуску цих послуг все більше здійснюється. Я скажу навіть більше, ми запустимо навіть доставку пасок, щоб люди не йшли до церков. Бо ж ви знаєте, що головна подія – це освятити пасочку і принести додому. Ми зараз відпрацювали, дякуючи також церквам, можливість освяти пасок, щоб листоноші доставили їх освяченими, щоб люди не наражали себе на небезпеку, не здійснювали паломництво до церков, а сиділи по домівках і замовили пасочки, а ми доставили їх без будь-яких загроз для життя.

А ви підраховували, скільки людей можуть до вас зателефонувати? Чи впораєтеся?

Ви знаєте, «Укрпошта» дуже великі обсяги через себе обробляє. Зараз десь збільшення, десь зменшення через те, що фактично ринок інакше в умовах карантину працює. Я думаю, що ми впораємося з цим викликом також.