facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Дмитро Дубілет: «Кабмін разом з НБУ мають виділяти живі гроші для підтримки бізнесу»

10.04.2020

Уряд послабив правила карантину для бізнесу. Зокрема, посадовці збільшили перелік об’єктів, які можуть працювати, ще розтлумачили, які категорії людей віком від 60 років і більше не підлягають самоізоляції. Своєю думкою про підхід до того, як нам всім виживати під час карантину, поділиться з глядачами «Доброго ранку, Країно!» Дмитро Дубілет – міністр Кабміну України в 2019-2020 роках:

«Я б сказав, що це не послаблення, це уточнення. Тому що Кабмін описав те, що працює вже і так на практиці. Тому що поштові служби ж і продовжували працювати, Кабмін лише уточнив це. В принципі, треба дуже ретельно вивчати іноземний досвід. Ми бачимо, що всі, особливо розвинуті країни, не просто роблять якісь послаблення, вони роблять дуже велику підтримку бізнесу. Вони в першу чергу дають податкові пільги. Вони дають якусь підтримку живими грошима. І звісно, бізнесу дуже потрібна ця підтримка зараз. Тому що інакше цю кризу складно буде пережити.

Я згоден, що у кожної країни своя ситуація, але є певні макроекономічні правила, які універсальні абсолютно для всіх. І ми бачимо, що всі країни більш-менш роблять одне і те ж з точки зору того, як підтримувати бізнес. І потрібно цей досвід вивчати. На моє переконання, Кабмін разом з НБУ мають виділяти живі гроші для підтримки бізнесу. Тобто зараз було прийнято кілька законів, які роблять якісь податкові пільги, але якщо подивитись на досвід інших країн, виділяються живі гроші, які надаються компаніям для того, щоб не звільняли людей. Також виділяються живі гроші для того, щоб люди, які загубили роботу, мали на що жити. Це не має призвести до інфляції. Тому що зараз майже ніхто нічого не споживає. І таким чином можна спробувати пережити цю кризу».