facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ярослав Чайківський: «У Тернопільській області розпочато кампанію по тестуванню швидкими тестами медичних працівників»

10.04.2020

Хмельницька інфекційна лікарня шукає медсестер, адже ті звільнилися. Люди в білих халатах по всій країні доведені до відчаю, адже кількість хворих зростає, а засобів захисту бракує. Тернопільська область б’є всі рекорди за кількістю хворих і лікарів зокрема. Про ситуацію в області глядачам програми «Доброго ранку, Країно!» розкаже Ярослав Чайківський – головний лікар Тернопільської лікарні швидкої допомоги:

«На сьогоднішній день в Тернопільській лікарні швидкої допомоги в інфекційному відділенні знаходиться 19 пацієнтів із діагнозом COVID-19. Із них з підозрою на вірус 10 пацієнтів і 9 пацієнтів, у яких підтверджено діагноз коронавірус. Серед цих пацієнтів є і медичні працівники, і лікарі, і фельдшер. Це жителі Козівського району і Монастириського району.

Так, насправді в Тернопільській області, я можу більше говорити про місто Тернопіль, справді розпочато кампанію по тестуванню швидкими тестами медичних працівників. І навіть по останньому тестуванню, яке вчора проводилося серед медичних працівників міської поліклініки №1, на швидких тестах висловлено підозру молодшому працівнику цієї поліклініки.

Засоби індивідуального захисту це, звичайно, болюча тема. Тому що, як ви розумієте, як ви знаєте, на сьогодні їх недостатньо в країні в цілому. Але ті лікувальні заклади, які розпочали вчасно підготовку до епідемії коронавірусу, вони більш-менш достатньо забезпечені засобами індивідуального захисту. Якщо взяти інфекційне відділення чи в цілому наш лікувальний заклад, то в нас є як мінімум місячна потреба в засобах індивідуального захисту. Якщо буде масове поступлення хворих, то зрозуміло, що цих засобів буде недостатньо. Але ми говоримо про те, що в нас щоденно поповнюються запаси засобами індивідуального захисту. Це питання номер один. І мушу в цьому плані констатувати, що серед медичних працівників нашої лікувальної установи немає жодного пацієнта, який би захворів на COVID-19».