facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Вікторія Рубан: «В гасінні пожежі в Чорнобильській зоні беруть участь й інші області України»

13.04.2020

У Чорнобильській зоні другий тиждень не вщухають лісові пожежі. Рятувальники намагаються приборкати полум’я, яке поширилося окремими осередками на територію трьох лісництв в зоні відчуження. Наскільки впоралися з ситуацією в чорнобильський лісах працівники Служби з надзвичайних ситуацій, розповість глядачам «Доброго ранку, Країно!» Вікторія Рубан – речниця ДСНС в Київській області:

«Поки гасіння ще триває. Це робота рятувальників, але справа в тому, що виявляються нові і нові осередки цієї пожежі в різних місцях. В зоні сторонніх людей практично немає, тому що там є тільки працівники Чорнобильської АЕС. І частково в Поліському районі, це частково відселені села. Але складність полягає в тому, що саме в різних місцях іноді на відстані більше 50 кілометрів виникають ці осередки загорань. Чому вони виникають? Це вже після того, як буде ліквідована пожежа, будуть з’ясовувати працівники поліції. А наша справа зараз – гасити цю пожежу.

З невеличкого вогнища дійсно така велика пожежа не може бути І саме тому, як я сказала, що осередки на відстані, дуже далекій один від одного. Але взагалі від невеличкого вогнища велика пожежа може бути. Тому що вогонь переноситься дуже сильними поривами вітру, і з невеличкого загорання може виникнути пожежа на декілька десятків гектарів майже.

Загалом зараз більше 300 людей задіяно на гасіння пожежі і майже 100 одиниць техніки. Але проводиться ротація кожний раз. В рятуванні беруть участь і представники інших областей. Вони змінюються, змінюють своїх колег. І не тільки Київська область задіяна, задіяно також місто Київ і ще багато областей України, які гасять цю пожежу на даний момент».