facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Роксолана Підласа: «Коли МВФ нам говорить, що ми повинні зробити, якщо хочемо отримати кредитні гроші, це нормально»

13.04.2020

Сьогодні, попри карантин, народні депутати вкотре зберуться на позачергове засідання Верховної Ради. У сесійній залі планують розглянути вісім питань, втім в цьому переліку немає так званого «антиколомойського» законопроекту, який вже тягне за собою хвіст з 16 тис. поправок. Про те, чим займатимуться сьогодні народні обранці, говоритимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Роксоланою Підласою –народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Олегом Синюткою – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність».

Які для вас на сьогодні є конфліктні питання, як постануть перед нардепами?

Олег Синютка: Я думаю, що передусім питання, яке потребує реакції від влади, це питання внесення на розгляд ВР так званого «антиколомойського» закону. Тому що мені видається, що без розгляду цього законопроекту нереально внести до ВР збалансований бюджет. Тому що ми сьогодні бачимо, що в бюджеті передбачені запозичення, а з іншого боку, є дуже чітка позиція світових фінансових організацій, які вимагають спочатку розглянути законопроект про банки, а потім переходити вже до інших питань. І без цього розглядати і виносити збалансований проект держбюджету точно неможливо.

Чи не змінена послідовність важливості прийняття законів?

Роксолана Підласа: По-перше, немає вимоги від МВФ про те, що закон про банки повинен розглядатися перед бюджетом. Це вже, вибачте, мені здається, дуже велике втручання у внутрішні справи України, щоб парламенту українському хтось казав, які закони коли розглядати. Коли ми говоримо про умови, коли власне МВФ нам говорить про те, що ми повинні зробити, якщо ми хочемо отримати кредитні гроші, це нормально. Коли ви йдете в банк і хочете отримати кредит, то вам теж висувають якісь вимоги щодо роботи, щодо вашого постійного доходу тощо. Що стосується взагалі банківського законопроекту, він буде розглянутий. Він має бути розглянутий на цьому або на наступному тижні. Тому що дійсно Україна розраховує на кредит від МВФ, який має бути спрямований саме на покриття дефіциту держбюджету, який вже закладено в бюджет, який ми будемо голосувати сьогодні. Це 7,5% ВВП. Це багато. Наразі у нас є два варіанти профінансувати цей дефіцит бюджету. Це або нецільова емісія грошей, яка тягнутиме за собою інфляцію, або запозичення, зокрема від МВФ. Може бути цільова емісія, яка під проекти. Вона не потягне за собою інфляцію, але вона і не покриє дефіцит.

Яким чином ми вносимо зміни до бюджету, враховуючи, що в змінах до бюджету ми сподіваємося на кошти МВФ, а кошти МВФ ми не отримаємо, поки ми не проголосуємо один та інший закон?

Роксолана Підласа:Але порядок голосування не має значення. По-перше, ми впевнені, що той закон буде проголосований, тому що нас підтримують багато фракцій у парламенті, зокрема це і фракція «Голос», і, наскільки я розумію, фракція «Солідарність» по банківському законопроекту, це група «Довіра» і, можливо, група «За майбутнє».

А «Європейська солідарність» в повному обсязі підтримає «антиколомойський» закон?

Олег Синютка:Звичайно, що ми підтримаємо закон, який дуже чітко буде гарантувати Україні повернення коштів, які були розкрадені колишніми власниками банків. Але я хотів би відреагувати на три речі. Перша річ – я так розумію, що у фракції «СН» напевно дуже серйозні непорозуміння, тому що президент на пленарному засіданні ВР говорив про вимогу МВФ про прийняття двох законопроектів. Я так розумію, що всередині фракції вже є недовіра до президента. Друге питання, яке мене дивує надзвичайно – це коли ми приймаємо бюджет, не маючи під це відповідних ресурсів. Тому що поки не буде проголосований цей законопроект, передбачати і балансувати коштами, яких не існує, мені здається, як мінімум непрофесійно. Бюджет це гроші, і ми ділимо гроші, яких фактично ще немає. І третє: давайте не будемо лукавити, давайте чітко скажемо, що сьогодні в парламенті сформувалися дві групи. Перша група – це група за дефолт, яка вже голосує злагоджено, в яку входить п’ята колона, в яку входять популісти, і в яку входять ті, хто лобіюють інтереси олігархів. На превеликий жаль, в цю групу входять також і представники монобільшості влади – «Слуги народу». І друга група – яка точно сьогодні послідовно і цілеспрямовано виступає за підтримку державних інтересів України, яка стоїть за те, щоб не допустити зубожіння.

Роксолана Підласа:Я не розумію, чому пан Олег мені опонує, тому що це все те ж саме, що я сказала. «Слуга народу» проти дефолт, друкарський станок включати ніхто не буде, банківський законопроект голосувати будемо, тому що це дійсно є вимога МВФ.

А на вашу думку, немає загроз суб’єктності нашої країни і загалом розвитку нашої країни в прийнятті законопроекті у турборежимі на вимогу МВФ?

Роксолана Підласа:Я вам нагадаю, про законопроект про обіг земель, другий нібито з пакету вимог МВФ. Ми відкриваємо ринок землі не для МВФ, ми його відкриваємо для українських фермерів та української економіки. І коли ми йшли на вибори, в президента Зеленського в програмі був прозорий ринок землі.