facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Роман Сластьон: «Безсніжна зима спричинила недостатній запас вологи в ґрунті, а це мінус для сільгоспвиробників»

15.04.2020

Якщо взимку українці не могли дочекатися снігу, то вчора він став абсолютною несподіванкою. Вхурделило у Києві та ще кількох областях. Весняне сонце різко змінив шквальний вітер, а температура подекуди опустилася до шести градусів морозу, і це може вплинути на врожайність багатьох культур цього року. Аналізувати ситуацію з врожаєм 2020 року та що робити українцям, які вже засіяли поля, «Доброго ранку, Країно!» буде разом з Романом Сластьоном – генеральним директором Українського клубу аграрного бізнесу.

Зима без снігу, а весною снігу хоч відбавляй. Наскільки це загрозливо для аграріїв країни?

Насправді у нас були роки, коли в нас снігу лежало набагато більше, ніж ми бачили вчора в деяких регіонах країни. Дійсно, безсніжна зима була. Найбільший мінус для сільськогосподарських виробників це те, що не сформувався достатній запас вологи в ґрунті. Зараз до цих пір в метровому шарі ґрунту запаси вологи нижчі. Вони становлять десь близько від 60% до 80%, ніж це у нас було зазвичай. Відповідно без рясних дощів протягом квітня-травня в нас можуть виникнути проблеми трішки пізніше, вже в літній період.

Які культури під найбільшою загрозою?

У нас були заморозки, які найбільш пошкодили пшеницю і ріпак озимий. Це ті, які були наприкінці березня. Відповідно сільгоспвиробники вагаються, чи потрібно їм пересівати чи ні. Тому що була пошкоджена верхня частина рослин, і відповідно частина листків просто відмерла. Чи відновиться повністю пшениця і ріпак чи ні, це питання ще зараз вирішується. І деякі компанії і деякі фермери дійсно будуть пересівати частину площ, де було пошкоджено найбільше. Найбільше було пошкодження саме на сході України, де в нас наприкінці березня температура вночі падала до мінус 11 градусів. Відповідно там є пошкодження і пересів. Але це не критичні ситуації, і загалом суттєво це на врожаї не має позначитися.