facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Сергій Калашник: «Пожежу в Чорнобильській зоні ліквідовано»

15.04.2020

Кабмін змінив керівника Державного агентства України з управління зоною відчуження, ним призначили Сергія Калашника, який до того виконував обов’язки гендиректора Чорнобильської АЕС. Калашник очолить установу у найближчі п’ять років, до цього має пройти тримісячний випробувальний термін. Сьогождні він на зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!».

Чи розумієте ви в якому стані на сьогодні ви прийняли цей пост?

Сьогодні в мене крайній робочий день на ЧАЕС, де виконую обов’язки гендиректора, а із завтрашнього дня я маю приступити до виконання обов’язків голови агентства по управлінню Чорнобильською зоною відчуження. Статус мій на сьогоднішній день такий.

Що вам відомо про пожежний стан у зоні відчуження на сьогоднішній ранок?

Як ви розумієте, оскільки моє підприємство знаходиться безпосередньо в зоні відчуження і кожного дня я буваю там, там є оперативні чергові нашого підприємства, ми контролюємо обстановку радіаційну, пожежну навколо ЧАЕС. Ми, звісно, бачимо, що відбувається в зоні відчуження. Я хочу заспокоїти громадськість і активістів, що так, дійсно, президент України Володимир Олександрович Зеленський дав абсолютно правильну інформацію. На сьогоднішній день пожежа ліквідована. Є невеликі осередки – якісь пні або скупчення дерев, які раніше були там зібрані в групи, купи, де пожежники ще доопрацьовують і закінчують свою роботу. Але пожежа ліквідована. Тут добре працювали наші пожежники, ДСНС, літаки, гелікоптери. Залучались дуже велика кількість із інших регіонів техніки, і приборкали пожежу на цей час.