facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Єгор Фірсов: «Радіаційний фон в нормі, перевищень немає»

15.04.2020

У Чорнобильській зоні відчуження відкритого вогню нема, але рятувальники продовжують гасити осередки тління. Про це повідомили у ДСНС. Та чи не є ситуація небезпечною стосовно підвищення радіаційного фону, зважаючи на близькість вогню до ЧАЕС та могильників ядерних відходів, яка ситуація в зоні відчуження, глядачам «Доброго ранку, Країно!» розповість Єгор Фірсов – в.о. голови Державної екологічної інспекції:

«Я хотів би всіх заспокоїти, ми і вчора, і сьогодні будемо робити і робили минулі десять діб заміри радіаційного фону. Станом на вчора радіаційний фон є в нормі, перевищень немає. Тобто мешканці Київської області, Житомирської області, які поряд із зоною відчуження, можуть бути спокійні і їхньому життю та здоров’ю нічого не загрожує.

Я не знаю, кому вигідно кожен раз розповсюджувати в мережі різні фейки, бо позавчора я читав, що вже палає в місці зберігання небезпечних радіаційних відходів. І дуже багато шейків, всі, звичайно, коментувати не хочу. Ще раз підкреслюю, всі заміри радіаційні говорять про те, що радіаційний фон є в нормі. Тим активістам, які поширюють цю інформацію в мережі, будь ласка, нехай дають якесь або пояснення, або першоджерело, або аналітику якусь, яка спирається на лабораторні дослідження. Я закликаю всіх і, до речі, ваших журналістів, ми можемо разом поїхати в Чорнобильську зону і я зразу зроблю при вас необхідні заміри і ви безпосередньо також самі переконаєтесь, що з точки зору радіації все в нормі.

Так, звичайно, коли люди відчувають смог, смог сам по собі це дим, який має мікрочастки, які шкодять здоров’ю, тому якщо ви відчуваєте смог, то варто утримуватись від того, щоб виходити на вулицю, відкривати вікна. Тобто цього треба уникнути. Але щодо радіації, радіаційного фону мешканці можуть бути спокійні».