facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Юрій Гаврилечко: «За свою історію українці звикли виживати, те саме вони будуть робити і зараз»

16.04.2020

За перший місяць весни безробіття в Україні зросло на 22% в порівнянні з аналогічним періодом у минулому році. У Державній службі зайнятості повідомляють: найбільше безробітних реєструють у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Полтавській та Львівській областях. Про те, як рятуватися в умовах економічної скрути, будемо спілкуватися скайп-зв’язком зі студією «Доброго ранку, Країно!» з Юрієм Гаврилечком – економічним експертом Фонду суспільної безпеки.

Які наслідки можуть бути, якщо вже на 22% більше безробітних?

Виходячи з тих даних, що нам подає Державна служба зайнятості, в Україні взагалі фантастично добра ситуація, і не те що панікувати, а навіть звертати увагу на це не варто. Нагадаю, що в нас в працездатному віці Держстат нараховує людей з 18 до 60 років близько 18 мільйонів. І відповідно на цьому тлі менше 400 тис. безробітних це взагалі ніщо.

Ще ж не забуваємо, скільки людей повернулися з-за кордону.

З-за кордону повернулося близько 200 тис., це ніщо. Більше того, вони як повернулися в Україну, так і за півроку поїдуть у зворотній бік. Вони тут не залишаться. На ситуацію ринку праці в Україні вони фактично не впливали і не впливають. Хіба що вони підтримували нашу економіку своїми грошима, які переводили до родин. Все. Вони не були конкурентами тим українцям, які залишилися всередині України. І навряд чи будуть такими конкурентами.

На жаль, Україна не може похизуватися тим, що безробітні отримують гідну допомогу. Що робити людям?

Українці звикли за всю свою історію виживати, і те саме вони будуть робити і зараз. І тут немає сенсу давати загальні поради, бо кожен виживає самостійно. Саме тому в Україні і є достатньо слабка держава, і безліч кризових явищ ми переживаємо дещо спокійніше, ніж наші сусіди. Без суцільних соціальних потрясінь. Що, з одного боку, нібито добре, а з іншого – якби ці потрясіння були, може, ми розвивалися б швидше і в краще саме в економічному сенсі.