facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ігор Грабарук: «Закон про банки безпрецедентно збільшує повноваження НБУ як регулятора»

16.04.2020

Народні депутати запропонували змінити регламент Верховної Ради, щоб надалі законопроекти не можна було блокувати багатотисячними поправками. Все через так званий «антиколомойський» законопроект. Ігор Грабарук – економічний експерт поділиться своєю думкою з глядачами «Доброго ранку, Країно!» з приводу того, у чому важливість «антиколомойського» законопроекту для кожного українця, чи стануть наші кишені наповненішими завдяки цьому закону:

«Я не знаю, за рахунок чого можна наповнити кишеню українця, прийнявши цей закон. Транш МВФ – це коли виймають з вашої кишені, а ніколи не дають. Фактично завжди відбувається одна і та сама ситуація – кожен уряд підписує чергове рішення про взяття того чи іншого кредиту від МВФ, а розплачуємося за це ми з вами. З вашої кишені, з моєї кишені, з кишені кожного українця платиться за це рішення. На розвиток банківської системи ні одного положення в цьому законі я, щиро кажучи, не бачив. Наприклад, ми з вами 30 років жили без цього закону і без дефолту, і в принципі більш-менш, незважаючи на всілякі складні ситуації, все у нас було нормально.

Тому те, що цей закон називають «антиколомойським», то, я перепрошую, можливо, півсторінки набереться в усьому цьому проекті закону про пана Коломойського, а можливо, і ні. Тому це просто фейкова назва для того, щоб на імені токсичного олігарха протягти цей закон. А фактично цей закон безпрецедентно збільшує повноваження НБУ як регулятора. Тобто таких надмірних повноважень історія України ще не знала. Далі що найголовніше – це законодавча заборона на повернення збанкрутілих банків їхнім власникам. Тобто, незважаючи на те, чи правильно рішення було прийняте, чи неправильне було рішення, власник нічого не зможе зробити. Я просто хочу нагадати, що за часи пані Гонтарєвої з ринку пішло більше ста банків, тому це стосується не лише Коломойського і «Приватбанку», а це історія значно ширша».