facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ярослав Железняк: «Рішення про підтримку бізнесу парламент прийняв ще 30 березня, а уряд лише 15 квітня»

16.04.2020

Кредитні канікули для бізнесу, регулювання цін на продукти та надання нових повноважень – про це йшлося на черговому засіданні уряду. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Ярослав Железняк – народний депутат, фракція «Голос», розповість, як розцінює кроки уряду назустріч бізнесу:

«Я хотів би трохи розповісти, звідки взагалі взялися рішення з підтримки бізнесу.30 березня парламент як реакцію на те, що з уряду жодної інформації не було, ніяких законодавчих ініціатив не поступало, рішень по тому, що взагалі потрібно, щоб побороти цю кризу, не було, прийняв свій законопроект. Це був законопроект антикризовий. Зібралися всі представники фракцій. У нас насправді різні політичні позиції, але в цьому випадку сказали: політика окремо, а тут ми займаємо чисто професійну позицію і готуємо єдиний закон, який дає уряду і владі можливість все це зробити.

За традиційною практикою у нас в уряді повинен бути економічний блок або хоча б міністр культури і освіти. Але коаліція стала з монобільшості мономеншістю, тому у нас така ситуація з урядом. Але у нас є народні депутати – свідомі, які зібралися прийняли. Уряд повинен надати бізнесу фінансову підтримку. Що це за підтримка? Це кредити, щоб ви могли як бізнес взяти і виплатити гроші своїм робітникам. Воно було прийнято вже 30 березня. Воно було підписано. І тільки зараз, 15 квітня, приймається таке рішення. Всі ми чули, якщо у вас зупинене виробництво, зупинений бізнес, ви можете звернутися як самозайнята особа до фонду соцпідтримки, аби отримати певні гроші на проживання. Про це багато говорили. Так ось досі уряд не прийняв буквально розпорядження, яким чином які документи туди треба приносити. Я сподіваюся, що в нас скоро може закінчитися фаза карантину, а ми досі не прийняли це рішення. І так багато питань. Я сподіваюся, що це звичайна непрофесійність і службове недбальство, а не свідоме затягування процесу. В кращому разі ми маємо непрофесійний уряд».