facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Андрій Демченко: «Закриття автомобільних пунктів пропуску на кордоні дозволить обмежити поширення коронавірусу»

17.04.2020

Україна посилює карантин напередодні Великодня. Аби зменшити ризики поширення коронавірусу, уряд закрив ще частину автомобільних пунктів пропуску на державному кордоні. Про те, як організована робота на тих пунктах пропуску, які залишилися, глядачам «Доброго ранку, Країно!» розповість Андрій Демченко – помічник голови Державної прикордонної служби України.

Наскільки сьогодні завантажені пункти пропуску?

По тій кількості пунктів пропуску, які на даний момент продовжують функціонувати на державному кордоні, їх достатньо на кожній ділянці з суміжними країнами, аби забезпечити пропуск громадян і транспорту через державний кордон. Загалом пасажиропотік залишався досить низьким останнім часом, на рівні 9 тис. осіб за добу в обидва напрямки – на в’їзд і виїзд з України. Було певне збільшення наприкінці минулого тижня на рівні 15-16 тис. осіб за добу. На даний час збільшення суттєвого ми не фіксуємо.

Але ж ця кількість людей переїде на інші пропускні пункти, і там збільшиться пасажиропотік.

Варто розуміти, що на даний момент, зокрема, автомобільних пунктів пропуску по всій ділянці державного кордону функціонує 19. В тому числі це пов’язано з тим, що суміжні сторони також позакривали низку пунктів пропуску зі свого боку. Якщо розглядати те, що розглядалося на засіданні Кабміну, і заява про закриття пунктів пропуску, то фактично це дозволить Україні продовжити не допустити поширення коронавірусу і те, щоб ті напрямки, які на даний момент не функціонують, вони продовжили бути закритими. Фактично 9 із 10 пунктів пропуску вносяться до переліку закритих, оскільки такі ж самі дзеркальні дії здійснили суміжні країни. Зокрема, Молдова, Румунія і Польща. І фактично тільки один пункт пропуску – «Паланка» на кордоні з Молдовою після вступу в силу цього розпорядження Кабміну буде закритий. Він на даний момент діє. І на кордоні має бути 18 пунктів, де можна буде перетнути державний кордон України.