facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Андрій Садовий: «Має бути і здоровий глузд і, жорсткі норми карантину»

17.04.2020

Перед Великоднем українці кинулися масово купувати продукти до свята. Однак ринки скоріш за все будуть закриті. Рішення про закриття мають ухвалити в кожному конкретному випадку на місцях. Деякі ринки вже встигли відкритися і знову закритися. Про ситуацію з ринками у своїх містах глядачам «Доброго ранку, Країно!» розкажуть Руслан Марцінків – міський голова Івано-Франківська та Андрій Садовий – мер міста Львова.

Руслан Марцінків: Вчора ми прийняли рішення комісією ОДА, потім міською комісією, з сьогоднішнього дня ринки не працюють в Івано-Франківську до закінчення карантину. Все-таки хотілося б, щоб таке рішення навіть рекомендаційне пана Ляшка було швидше, тому що він про це заявив у вівторок, а сьогодні вже п’ятниця, а рішення тільки прийшло в четвер ввечері. Ми все-таки якби дозволили до п’ятниці до ранку роботу ринків, але з сьогоднішнього дня ринки зачинені. Ми також інформували людей, що, можливо, буде закриття ринку, і тому просили людей все-таки до п’ятниці закупитися необхідними продуктами, а все те, що не можна купити на продуктовому ринку, купити в супермаркетах і в магазинах. Здоров’я набагато важливіше. І сьогодні, на жаль, потрібно такі обмеження робити на ринках. Обмеження також в богослужіннях. Ми, до речі, вдячні священнослужителям, які разом з владою звернулися до вірян про те, щоб перебувати вдома, навіть в онлайн-режимі святкувати. Тобто слухайте онлайн-богослужіння і освячуйте паски вдома. Я дуже вдячний за це розуміння священнослужителю Української греко-католицької церкви і Православної церкви України, інших парафій, які на спільній прес-конференції разом з міською владою звернулися до своїх вірян.

Андрій Садовий: По-перше, у нас на ринках ідеальний порядок. Ми кожного дня його жорстко контролюємо. Але це свіже повітря. Якщо на великий ринок є 10 людей, це набагато безпечніше, ніж навіть заходити в якийсь магазин. Люди ж насправді вирощують продукцію, і вони собі планували її продати. Тому ми зробили такий виняток, що до суботи до обіду ринки працюють, а потім ми їх всі закриваємо до кінця карантину. Це такий баланс, тому що має бути і здоровий глузд і, звичайно, мають бути жорсткі норми карантину. І тут ми в багатьох напрямках достатньо якісно спрацювали. Ті ж самі храми. Всі єпископи міста Львова домовились між собою про правила, і ці правила чітко виконуються. Ідеальний порядок це коли на ринку знаходиться 10 людей, коли всі в масках, коли більше порядку, ніж в магазині. Тому що я ж бачу, що робиться в «Метро», в інших мережах. Там деколи на межі, а ми до ринків маємо особливий контроль. Тим більше ми два ринки закрили ще раніше за порушення правил. Поліція контролює, міська влада контролює. Там такого порядку за роки незалежності ніколи не було.