facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Тетяна Щербак: «Всі особи, які проходять через КПП «Ягодин», повністю контролюються»

17.04.2020

Перекривають дорогу, відмовляються від обсервації в готелі – за останні кілька днів через КПП «Ягодин» на Волині в Україну в’їхали кілька сотень людей, однак жоден з них не погодився на 14-денну ізоляцію у передбаченому для цього готелі. Про те, яка на сьогодні ситуація зараз на КПП «Ягодин», глядачам студії «Доброго ранку, Країно!», розповість Тетяна Щербак – заступник голови Волинської ОДА:

«Наразі за минулу добу 653 особи пройшли через пункт пропуску «Ягодин». Всі особи повністю контролюються. З них беруться дані, складаються певні протоколи, і їх фіксує поліція і ми зі свого боку також разом із митною службою. Вчора нами було прийняте рішення з приводу тестування всіх людей, які перетинають кордон. Наразі вже проведено 420 експрес-тестів, ще 150 чекають свого результату. І люди, які пройшли тестування, йдуть на самоізоляцію та добровільну обсервацію. Наразі у нас не зовсім виходить з людьми домовитися. Були певні випадки, коли ми обсервували людей до лікарень, але це було вчора і напередодні.

Наразі у нас є дев’ять місць, які ми визначили як місця для обсервації. Серед них є комунальні заклади, і є готелі. Ми все повністю оплачуємо за кошт місцевих органів влади або які будуть компенсуватися надалі. Тобто людям зараз це нічого не коштує, і ми нікому не виставляємо рахунків. Але люди відмовляються через порушення їхніх конституційних прав щодо обмеження їхнього пересування. Хоча у нас діє постанова про карантин, люди відмовляються. Їм виписує поліція адмінпротоколи, і вони погоджуються на те, що вони порушують законодавство і зобов’язуються бути на самоізоляції вдома в окремих приміщеннях».