facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Єгор Фірсов: «Пожежі у Чорнобильській зоні та на Житомирщині завдали збитків на мільйони гривень»

21.04.2020

Масштабні пожежі у Чорнобильській зоні та на Житомирщині – результат диверсії. Принаймні у цьому переконують у Міністерстві внутрішніх справ. Напередодні під час огляду рятувальники зафіксували чотири пожежі у Чорнобильській зоні, а також кілька у Житомирській області. Єгор Фірсов – тимчасовий виконуючий обов’язки голови Державної екологічної інспекції розповість глядачам «Доброго ранку, Країно!» про наслідки цих страшних пожеж:

«Наслідки, звичайно, будуть підраховуватись і збитки будуть підраховуватись вже після остаточного загашення пожежі. Звичайно, пожежа принесла велику шкоду екології, і дуже загинуло багато і звірів в лісі, і безпосередньо знищено дерев. Тому наслідки, звичайно, погані, як після будь-якої пожежі. Щодо збитків – то це мільйони гривень. Вчора місцева влада підрахувала певні збитки в Житомирській області. Вони, якщо я не помиляюсь, говорять цифру щось приблизно у 25 мільйонів гривень. Але я підкреслюю, що конкретні збитки вже треба буде враховувати і говорити про них вже після загашення пожежі.

Станом на зараз є основний один осередок в Овручському районі, і всі сили кинуті саме туди. Я знаю, що працює більше тисячі людей для загашення цієї пожежі. Станом на вчора я сам їздив в основні епіцентри, ми працюємо над тим, щоб загасити пожежу. Я реально думаю, що причин подібних пожеж не одна і не дві. Їх багато. ДСНС вам глибше скаже. Але кожен день в Київській області вони реєструють сотні пожеж, повязанизх саме із запаленням сухої трави. Тому я не можу сказати, що причина якась одна. Я не виключаю, що причини можуть бути також в тому числі диверсійні, тому що дуже легко запалити вогнище, яке переростає в масштабну пожежу.

Окремо хотів би звернутись до людей: майте на увазі, що була дуже посушлива зима, весна майже без опадів. Клімат змінюється, і вологість в лісі фактично на нульовому рівні. Тому будь-який недопалок, будь-яка іскра, будь-яке вогнище, яке ви запалюєте, може призвести до таких катастрофічних наслідків».