facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Іван Сорока: «При ненапруженому імунітеті можливе повторне зараження коронавірусом»

21.04.2020

Нові ліки від коронавірусу вже тестують у Сполучених Штатах Америки. Препарат поки експериментальний, та науковці стверджують: хворі одужують за тиждень. Про ліки, про симптоми і про те, що відбувається з імунітетом, коли до організму потрапляє коронавірус, говоритимемо з Іваном Сорокою – президентом Українського медичного клубу, заслуженим працівником охорони здоров’я України, який на зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!»:

«Це нова інфекція, і медики всього світу, науковці вивчають перебіг інфекційного процесу і процес лікування. Ми шукаємо всі ті патофізіологічні аспекти розповсюдження інфекції в організмі. Загалом і зазвичай при попаданні в організм людини інфекційного агенту – вірусу або бактерії – імунітет людини, тобто система, яка має захищати, починає боротися з цим агентом,виробляючи різноманітні біологічно активні речовини для того, щоб убезпечити себе від проникнення. Клітини імунокомпетентні збираються навколо цих вірусів або бактерій, виділяють біологічно активні речовини і починають вбивати і не дозволяти проникати в тканини або створюють різні бар’єри, завдяки, наприклад, кальцинатам, створюють оболонки навколо цих об’єктів. Також зазвичай імунна система працює як такий гарний митник, який навчений на те, щоб не допустити повторного попадання агенту в організм. Це виникає внаслідок того, що утворюються різноманітні імунологічні речовини, такі як імуноглобулін М і імуноглобулін D.

З коронавірусом все працює так же, але це нова хвороба. І бувають такі випадки, коли у людини, наприклад, порушений імунітет, це при хронічних захворюваннях інфекційних, при імунодефіцитах, і не реагує організм людини так, що упізнає цей агент. І бувають такі випадки, коли при ненапруженому імунітеті можливе повторне зараження. Тобто імунна система не розпізнає вірус як небезпечний і дозволяє йому розмножуватись.

Якщо людина думає, що в неї вже було зараження коронавірусом і все пройшло, вона як мінімум зараз може зробити швидкий тест на коронавірус. Якщо інфекція була не так давно, мінімум тиждень, там будуть імуноглобуліни М, одна рисочка, а якщо це було вже доволі давно, то з’явиться і друга рисочка, тобто що людина перенесла цю інфекцію. А для того, щоб визначити, що вірусної частки вже немає, треба зробити стаціонарний ПЛР-тест. Його можна зробити як у державній, так і в приватній лабораторії. І на сьогоднішній момент арсенал лабораторний доволі серйозний, який дозволяє виявити ефективно, чи перенесла людина це захворювання чи ні».