facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Михайло Загрійчук: «Можливо, Україна уникне піку зараження коронавірусом, про який всі говорять»

22.04.2020

Життя 161 українця забрав коронавірус від початку пандемії. Найбільше людей померло в Івано-Франківській області – 37, у столиці 19, а у Чернівецькі області 16. Хоча пік смертності ще попереду, принаймні такі прогнози дають науковці. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Михайло Загрійчук – екс-заступник міністра охорони здоров’я.

Якщо говорити про пік зараження на коронавірус чи про пік смертності, ви погоджуєтеся з науковцями?

Я дозволю собі не погодитись з прогнозами науковців щодо піку. Враховуючи динаміку, яка є на сьогоднішній день, ми, можливо, і уникнемо того піку, про який всі говорять.

А як це в часі? До 12 травня карантин, а що потім?

Дійсно, вчора міністр охорони здоров’я пан Степанов анонсував, що на найближчому засіданні уряду до 12 травня буде продовжений карантин. Але там є зноска з певними послаблюючими заходами, і це мало б заспокоїти наших громадян. Кожен повинен розуміти, що ми не можемо сьогодні призначити карантин, ввести жорсткі обмежувальні міри, як в нас є, а на завтра все одночасно зняти. Це неправильно з епідеміологічної точки зору, інфекційної тощо. Тому карантин буде зніматися поступово, але наші громадяни мають заспокоїтися, оскільки наша держава одна чи не з найкращих, яка проходить цей карантин. І в нас найменший рівень летальності. 160 випадків це трішки більше 2% летальних випадків. Тому що і вчасні заходи були проведені. Це певний нонсенс, тому що була зруйнована санепідемслужба, а результати боротьби з коронавірусом серйозні. Тому поступово буде послаблення. Зараз Франція, Чехія, Польща – в кожній країні поступово вводять послаблення. Дозволяють роботу закладів, які менше 800 квадратних метрів торгових площ, вводять певні обмеження на обов’язковий масочний режим, але послаблення є.