facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Василь Воскобойніков: «Держава повинна фінансувати людей, які перебувають в карантині»

22.04.2020

В Україні фіксують найвищий рівень безробіття за останні 15 років. Коронавірус б’є по ринку праці. У Службі зайнятості повідомляють, що за останній місяць кількість безробітних зросла на майже 90 тисяч. Щоправда, у Торгово-промисловій палаті називають інші цифри: мовляв, без роботи за цей період залишилися понад мільйон людей. Показники безробіття в Україні для глядачів «Доброго ранку, Країно!» прокоментує Василь Воскобойніков – президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування:

«Насправді, враховуючи, що у нас дуже велика частка людей працювала неофіційно, це приблизно 3 млн. людей, казати, яка частина з них втратила роботу вже на сьогодні, цю цифру сказати неможливо. Хоча я орієнтуюсь все ж таки на стару цифру, яку виводив ще за методологією Міжнародної організації праці Держстат. Ця цифра в минулому році складала 1,5 млн. людей. Якщо сюди додати приблизно ту частину, яка вже зареєструвалася в якості безробітних в Державній службі зайнятості, та приблизну цифру тих, хто повернувся з-за кордону, то ця цифра зараз складає приблизно в межах 2 млн. осіб.

Враховуючи карантин, можна сказати, що сидить без заробітку майже вся країна. Я взагалі хотів би, щоб люди дуже спокійно сприйняли ту ситуацію, яка склалася, бо або ми зупинимо цю пандемію, або наслідки в першу чергу для життя та здоров’я людей будуть достатньо жахливими. Скільки нам ще залишилося? Хай три тижні, хай місяць, ліпше нам цей період пересидіти вдома і потім вже сподіватися, що економіка буде зростати. А ось завдання держави – забезпечити все, щоб люди, перебуваючи на карантині, мали достатню кількість грошей для того, аби перечекати цей період. Бо, я кажу відверто, це ситуація, від якої громадяни, які намагаються захистити своє здоров’я та здоров’я оточуючих, повинна бути повністю під контролем держави. Держава повинна фінансувати людей. Іншого виходу тут немає».