facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Гончаренко: «Зрозуміло, що всі обіцянки Зеленського були пустими»

22.04.2020

Рік тому 22 квітня Україна прокинулася фактично з новим президентом. І хоча у ЦВК ще рахували голоси, вже без оголошення було зрозуміло офіційних результатів, що Володимир Зеленський переміг. На вибори він йшов з гаслами: закінчити епоху бідності, посадити корупціонерів і стати слугою народу. Чи виконав гарант свої обіцянки, які має здобутки рік потому, це обговорюватимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Роксоланою Підласою – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Олексієм Гончаренком – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність».

Ваша думка з приводу року президентства Володимира Зеленського?

Олексій Гончаренко: Насправді, візьмемо будь-яку обіцянку Зеленського: кінець епохи бідності – українці стали багатше жити? В економіці катастрофа, і не тільки через коронавірус. Зараз все списують на коронавірус. Хочу нагадати, що ВВП України в січні впав вперше за 49 місяців. Тобто більш ніж чотири роки при тих поганих «папєрєдніках» ВВП зростав, в січні впав. Ще до коронавірусу, коронавірус прийшов до Європи набагато пізніше. І ось це реальні результати. Всі ці безкінечні обіцянки: вчителям 4 тис. доларів зарплата – шукаємо її, обіцянка відмінити комунальні тарифи для людей старше 70 років – чекаємо на неї… Тобто зрозуміло, що це пусті обіцянки. Що стосується кадрової політики, такої кількості тих людей, яких привів Зеленський до влади – народні депутати, які замовляють повій прямо з сесійної зали, інші пропонують собаку на газ поміняти, народний депутат зі «Слуги народу», який, як виявилося, сидів за зґвалтування неповнолітньої групове – такого немає ніде в світі, в жодній країні Європи ви не знайдете такого парламентаря, а ось в Україні такий є, і привів його до парламенту Зеленський. І можна ще продовжувати.

Ну і корупція. Він розповідав, що все, не буде корупції, буде боротьба. Брат голови Офісу президента продає державні посади за десятки тисяч доларів, і нічого абсолютно не відбувається. Голова ОП далі на посаді, навіть не відсторонений, навіть не у відпустці. Остання історія – закупівлі медичні. Коли сьогодні майже кожен п’ятий захворілий в Україні на коронавірус це медик. Чому така жахлива цифра? Тому що вони вийшли проти епідемії голіруч, незахищені, а держава, як виявилося, закуповує захисні костюми, замість того щоб купити в українського виробника за 245 гривень за костюм, по 500 гривень в китайських виробників через українську фірму-прокладку, яка існує менше одного року. Це все факти, і по них немає жодної реакції. Казав, «весна прийде – саджати будемо», а нікого не саджають, бо саджати вже треба своїх.

А ви можете знівелювати цей негатив?

Роксолана Підласа:Давайте говорити мовою фактів, тому що зараз звучить дуже багато маніпуляцій. Що стосується обіцянок. В нас є такий портал «Слово і діло», який підраховує. Які обіцянки були виконані і скільки їх було виконано. За один з п’яти років президентства Зеленський виконав рівно одну п’яту своїх обіцянок, які давав на президентських виборах. Це 19%, якщо говорити лише про числа. Дійсно, однією з обіцянок було завершення епохи бідності, але я, як економіст, розмірковую про бідність взагалі як про економічну категорію. Тому що бідність людини це прямий наслідок стану української економіки. І незважаючи на те , що за останній рік показники номінальні зростають – тобто і середня, і мінімальна зарплата зросла, ВВП на душу населення зріс, ці всі речі не знаходять прямого відображення на житті людини і на благополуччі людини. Тому що українська економіка, яку успадкували наша команда і президент Зеленський на її чолі, вона є дуже нереформованою всередині.

Ви успадкували економіку від попередників. Який плюс тоді був у бюджеті і який зараз?

Роксолана Підласа: Це саме те, про що я говорю. За останні п’ять чи шість чи навіть дев’ять-десять років не було жодного року, коли в нас був плюс у бюджеті. Ми постійно живемо з дефіцитом бюджету, коли наші видатки перевищують наша надходження. І через це ми фактично живемо в борг, і через це ми співпрацюємо з МВФ. Але що стосується самої структури економіки. Те, що вдається президенту, це реформувати її, перетворювати. От кажуть, дуже спірний був законопроект про ринок землі. Але це один з прикладів ось такої зміни, на яку ніхто не наважувався. 20 років ніхто не наважувався, а прийшов президент Зеленський і зробив це. І це насправді матиме величезний вплив на економіку в довгостроковому періоді.