facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Роксолана Підласа: «Українські громадяни найбільше очікують послаблення обмежень на міський транспорт та на роботу ринків»

22.04.2020

Карантин в Україні планують подовжити на кілька тижнів – до 12 травня. Останнє слово за урядом. У Мінохорони здоров’я заспокоюють: обмеження будуть слабшати. Українцям, зокрема, дозволять гуляти в парках і навіть ходити в музеї та бібліотеки. Про карантин говоритимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Роксоланою Підласою – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Олексієм Гончаренком – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність».

Рішення про подовження карантину буде прийняте на сьогоднішньому засіданні уряду? 12 травня – той дедлайн, який ми відсунемо після 24 квітня?

Роксолана Підласа: Я думаю, що так, тому що закінчення карантину напряму залежало і досі залежить від Великодніх свят. 19-20 квітня, коли відбувалися служби, незважаючи на всі заклики, все ж таки близько 130 тисяч українців пішли на Великодню службу для того, щоб освятити пасхальний кошик та помолитися. З одного боку, це набагато менше, ніж було в 2019 році. Тому що тоді 7,5 млн. українців пішли на службу. Тобто інформаційна кампанія все ж таки вдалася. З іншого боку, 130 тисяч громадян – це все ж таки дуже багато. Якщо припустити, що навіть кожен другий міг там заразитися, це все одно величезне навантаження на медичну систему. Тому Кабмін знову ж таки вживає заходів для того, щоб коронавірус не розповсюджувався і надалі. Тому ось цей період після Великодніх свят потрібен для того, щоб перечекати інкубаційний період і вже після цього вийти спокійно з карантину всією країною. Хоча я особисто як депутат від «Слуги народу» і багато моїх колег наполягали на поступовому послабленні карантину. І мова йде не про музеї, бібліотеки. Це чудова справа, але те, чого найбільше очікують українські громадяни, це послаблення обмежень на міський транспорт та на роботу ринків. Ми всі розуміємо, що ринки є визначальними для цінової стабільності на продукти харчування. Тому на даний момент краще спрямувати зусилля на дотримання санітарних та гігієнічних норм на ринках, дистанціювання, носіння масок, дезінфекцію тощо, аніж на закриття самого ринку.

А як ви вважаєте, варто закінчувати карантин після травневих свят?

Олексій Гончаренко: Спочатку казали: треба дочекатися Вербної неділі, потім Пасхи, потім давайте після травневих свят, а потім вже і Трійця там підходить. Так можна це продовжувати безкінечно. Я подав в суд на рішення Кабміну щодо більш жорсткого режиму карантину останнього. Коли вони його зробили більш жорстким і якимось ідіотським. Ми не зрозуміли, чому можна ходити по вулиці і не можна йти в парк чи до моря. Навіщо ідіотські заборони? Чому можна гуляти з собакою, а не можна вигуляти півторарічного малюка? Це абсурд. І зараз продовжується цей ідіотизм. Ми відкриємо бібліотеки і музеї! Ну, при всій повазі до бібліотек і музеїв головна проблема зараз не те, що люди не читають, а головна проблема те, що людям немає чого їсти. І тому треба відкривати економічну активність.

Треба давати можливість всім молодим людям і людям середнього віку працювати. Треба відкривати сферу послуг, все виробництво, яке тільки в принципі існує і готове щось виробляти. Треба відкривати міський транспорт для тих, хто працює, щоб вони могли добратися на роботу. А як ті самі робітники музеїв чи бібліотек доберуться на роботу? Тому очевидно, що наш уряд загрався. І коли вони приймають рішення, мені здається, що гадають на кавовій гущі. Бо я хочу нагадати всім нашим глядачам, що Україна займає останнє місце в Європі по кількості проведених тестувань на коронавірус. Ніхто насправді не знає, скільки в нас захворіло. Останнє місце в Європі – ми провели менше тестувань, ніж Молдова, яка за розмірами менше Одеської області однієї, а ми кажемо про всю Україну. Тому в таких умовах, коли тестувань немає, але при цьому ми продовжуємо жорсткі обмежувальні заходи, а їх якось пом’якшуємо відкриттям бібліотек чи музеїв, насправді це вирок логічному мисленню нашого уряду.