facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Павло Ковтонюк: «Другий етап медреформи буде непростим»

23.04.2020

Вдвічі менше, ніж торік – більшість українських лікарень від держави отримає лише 50% фінансування, заявив очільник МОЗ Максим Степанов. А все тому, що з 1 квітня в Україні медзаклади отримуватимуть гроші від держави за новим принципом: частина фінансування з глобального бюджету,частина – лише за надані пацієнтам послуги. Про другий етап медичної реформи та її наслідки своєю думкою з глядачами «Доброго ранку, Країно!» поділиться Павло Ковтонюк – заступник міністра охорони здоров’я в 2016-2019 роках.

Зараз про другий етап мед реформи кажуть багато негативу. Дійсно, все так погано?

Я дуже добре пам’ятаю, коли запускалася перша фаза медичної реформи в Україні, і ситуація була така сама. Напередодні одразу після запуску частина регіонів і частина лікарень просто розганяли, назвемо це так, зраду. Я не хочу говорити, що все в рожевих тонах у нас в країні відбувається. Це важкий етап медреформи. Про це знали всі. І наша команда про це говорила три роки поспіль. І здається, й інші міністри і прем’єр-міністри наголошували, що непростим буде цей етап. Ну власне він і є непростий.

Лікарів звільняють чи ні?

Про факти звільнення я поки, що не чув. Але чуток про це дуже багато, що є нормальним для початку цього етапу. Я б сказав, що чутки про якісь масові звільнення є, принаймні фактів я поки що не знаю Те, що деякі лікарні отримують менший бюджет, це факт, який був відомий ще кілька років тому, коли ми почали говорити про те, що кошти підуть вже за пацієнтом тепер, а не просто за вашими квадратними метрами і потрібно готуватися до цієї ситуації. Треба розуміти, скільки послуг ви надаєте, що буде в вашому договорі з Національною службою здоров’я і які послуги ви отримуєте. Так само наголошувалося багато разів, що лікарні – міські, районні, обласні – це лікарні, як правило, з великим потоком пацієнтів і з ними нічого не станеться. Але є багато лікарень, які є пострадянським спадком – диспансері, якісь шкір вен, ті самі інфекційні диспансери. Це заклади, які, коли їх будували, не думали про їхню ефективність, і таких закладів немає ніде в європейських країнах.