facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Кучеренко: «Ніде не написано, що ми з вами мусимо платити за дезінфекцію наших під’їздів»

23.04.2020

Кабмін начебто дозволив тим, хто в скруті, не платити за комірне під час карантину і 30 днів поспіль. Станом на березень загальний борг за комунальні послуги зріс на 2 млрд. і нині становить десятки мільярдів гривень. Тим часом комунальники закликають споживачів платити вчасно, інакше ті залишаться без світла і будуть фактично завалені сміттям. Про це «Доброго ранку, Країно!» говоритимемо з Олексієм Кучеренком – народним депутатом, фракція «Батьківщина».

Ваша оцінка позиції Кабміну? Вона правильна чи не зовсім?

Хороше питання. Давайте, по-перше, розберемося, в чому позиція Кабміну, в чому позиція певних депутатів, які трошки наговорили зайвого. Починаючи з того ж самого голови комітету Геруса, який свою власну позицію озвучив. І як сприйняли це люди. По-перше, хочу одразу зняти одні спекуляції. Ні в який тариф не входить і ніде не написано, що ми з вами мусимо платити за дезінфекцію і за додатковий одяг, за обробку наших під’їздів. Це повна нісенітниця. І це має робитися однозначно за кошти держбюджету або субвенції місцевим бюджетам саме за рахунок цього фонду, який створено депутатами змінами до бюджету на подолання наслідків коронавірусу. Це ні в якому разі до тарифу не має стосунку.

Тепер друге, з чим я, безумовно, погоджуюсь, що треба було чітко не просто заявити, що на період карантину не буде діяти пені та штрафи. Хоча вони не такі великі. Але люди сприйняли це скасуванні пені та штрафів як власне дозвіл не платити взагалі. Це не так. Бо ніхто не передбачив, якими джерелами грошовими закрити цю дірку. Якщо ми хочемо взяти досвід інших європейських країн, які оголосили, навіть Грузія на три місяці позбавила громадян обов’язків платити за комірне, то вони ж на себе, на бюджет взяли. І грошовий ланцюг ніде не розірвався. А у нас пан Герус ще місяць тому сказав, що домовився, можна не платити. Люди почули, поважна людина, і вони дійсно провалили ці платежі. Але хочу зазначити ще декілька моментів. Дійсно по ряду регіонів вони сьогодні впали на 30%, 40%, 50%. Але по різних послугах по-різному. І треба розуміти, що в енергетиці за електроенергію не зросли так борги, тому що там дуже швидко йде покарання, відмикання.

А от, скажімо, послуга тепла: наприкінці опалювального сезону дійсно люди вирішили, чому поспішати платити? Я їх навіть десь розумію. І я вважаю, що саме там уряд міг би запропонувати безвідсоткове відтермінування. Тому що в НАК «Нафтогаз», який постачає газ на теплокомуненерго або безпосередньо на опалення, в нього сьогодні отак зайвого газу. Завдяки непрофесійному керівництву вони закачали восени рекордні обсяги газу, і на кінець опалювального сезону в них лишилося 15,5 млрд. по суті зайвого газу, який оплачений за наші гроші. Тому сам Бог велів дати за рахунок цього газу відтермінування, кредит безвідсотковий, більше того – і знижку, враховуючи те, за якою високою і абсолютно необґрунтованою ціною вони купили цей газ. По електроенергії, на жаль, наклалися неплатежі споживачів, в тому числі і малого бізнесу і середнього, і системна криза в енергетиці – то окремо. Вона і до карантину була створена.