facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Інна Совсун: «Запрошення Саакашвілі – це щонайменше дивне рішення з точки зору політичних обіцянок президента Зеленського»

24.04.2020

Друге пришестя Міхаїла Саакашвілі – так вітчизняні ЗМІ охрестили можливе повернення екс-президента Грузії в українську політику. Напередодні президент Володимир Зеленський запропонував Саакашвілі посади віце-прем’єра з питань реформ. Але затвердити таке призначення може лише Верховна Рада, і парламент проведе ще одно позачергове засідання, на якому розгляне загалом дев’ять питань. Про таке можливе призначення та про засідання ВР говоритимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Інною Совсун – народним депутатом, фракція «Голос», та Іваном Шинкаренком – народним депутатом, фракція «Слуга народу».

ЗМІ пишуть, що Саакашвілі вже почав зустрічатися з народними депутатами, зокрема зі «Слуги народу». Що вам про це відомо?

Іван Шинкаренко: Дійсно, під час попереднього опитування в наших фракціях не всі депутати підтримували цю ідею. Тому мені здається, що Міхаїлу Саакашвілі необхідно провести попередні перемовини з депутатами, вмовити їх, аби все було вдало і відбулося те призначення.

А коли має пройти те засідання і, можливо, за участі самого Саакашвілі?

Іван Шинкаренко: Сьогодні об 11-й годині має відбутися засідання фракції, на якій буде представлена ця кандидатура, будуть запитання, відповіді і спілкування.

А присутність президента передбачається?

 

Іван Шинкаренко: Заздалегідь нам не анонсували присутність президента, але якщо це вже дійсно дуже принципове призначення, то, я думаю, ми можемо президента побачити. Але я думаю, що Міхаїл Саакашвілі зможе самостійно себе презентувати, відповісти на всі запитання і йому буде допомога не потрібна.

Як ви гадаєте, а навіщо це? Адже президент говорив, що нам потрібні нові обличчя, нові серця і нові мозки.

Інна Совсун: Це щонайменше дивне рішення з точки зору політичних обіцянок і президента Зеленського, і партії «Слуга народу». Тому що ми дуже довго чули обіцянки про нові професійні обличчя. А в нас обличчя або не нові, або не професійні, або і не нові і не професійні. Це викликає багато питань з точки зору виконання даних обіцянок. Президент Зеленський, йдучи на вибори, дуже чітко багато критикував попередні команди, попередні уряди, попередніх політиків і зараз одного з них запрошує до роботи в уряді. Тим паче на таку абстрактну посаду віце-прем’єра з питань реформ.

А чому абстрактну?

Інна Совсун: Я маю досвід роботи в уряді, і я вважаю, що насправді функція віце-прем’єра дуже погано означена в українському законодавстві і в цілому. Є питання з приводу того, що таке віце-прем’єр з питань реформ. Це людина, яка буде координувати реформи? В яких напрямках? І мені здається, що тут краще було б зайнятися тим, щоб доповнити склад Кабінету міністрів чинними міністрами. Тому що, нагадаю, в нас немає міністра енергетики, екології, освіти, культури. Можливо, він буде займатися реформами по тих напрямках, де немає міністрів? І туту, мені здається, важливо було б підняти питання, чому не доукомплектований уряд? Натомість пропонують віце-прем’єра з питань реформ, функції якого дуже нечітко означені.