facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Юрій Камельчук: «Саакашвілі може дуже добре розворушити спокій, подекуди навіть сон в державному управлінні»

27.04.2020

Голоси знайдуться, просто не було мобілізації фракції – так Міхаїл Саакашвілі в ефірі одного з каналів прокоментував ситуацію щодо його імовірного призначення на посаду віце-прем’єра з питань реформ. Минулого тижня Рада так і не розглянула це питання. Для чого збиралися депутати, та чи відбудеться все ж таки призначення в український уряд екс-президента Грузії? Про це говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Юрієм Камельчуком – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Олегом Синюткою – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність».

Вам не задалося, зо засідання ВР минулого тижня було трошки беззмістовним?

Юрій Камельчук: Не зовсім, тому що власне питання регламенту і скасування постанов про відміну законопроекту, тобто голосування за законопроект по змінам до регламенту, це важливо. Як мінімум заради цього варто було зібратися для того, щоб далі ми розглядали закон про банківську діяльність.

Чи заради одного законопроекту раз на тиждень голосували українці?

Олег Синютка: Направду достатньо дивне засідання відбулося. Я хотів би звернути увагу, що це засідання ініціювалося президентом України. І жодного законопроекту, який би ініціював президент, в порядку денному не було. А були якісь питання, які, на мою думку, не є надто життєво важливими для країни. Мене надзвичайно непокоїть, що в цьому порядку денному не було жодного питання, яке б стосувалося справді найважливіших проблем для країни. Перша проблема це все-таки боротьба з коронавірусом. І ми не побачили жодного питання. Хоча «Європейська солідарність» пропонувала і пропонує поставити в порядок денний питання по страхуванню медиків. Ми ж бачимо, що сьогодні захворюваність серед медичних працівників є вже надзвичайно великою загрозою не тільки для самих медичних працівників, а для всієї країни. Тому що якщо так надалі підуть справи, то скоро не буде кому лікувати, і медики сьогодні знаходяться в надзвичайно загрозливій ситуації.

Чи є розуміння, чим займатиметься Міхаїл Саакашвілі?

Юрій Камельчук: Для мене особисто питання не в тому,як буде називатися посада, а в тому, щоб був результат від, на мій погляд, двох найважливіших функцій, які він може виконувати. Це власне вивести переговори з МВФ на трошки інший рівень. Давайте говорити відверто, його давно знають в цьому міжнародному фінансовому співтоваристві, і може змінитися певна ситуація в позитивну сторону для України. А друга річ – це, звичайно, рейтинг України в списку DoingBusiness, тобто дерегуляція, прощення умов для ведення бізнесу в Україні. В Грузії йому це чудово вдалося, йому і його команді, тому в комплексі в роботі разом з парламентом, я думаю, буде зрушення. Я вважаю його як мінімум каталізатором, незважаючи на якісь нюанси в його комунікації, він може дуже добре розворушити спокій, подекуди навіть сон в державному управлінні.

На вашу думку, наскільки в нас не вистачає фахівців у відповідних міністерствах для того, щоб займатися тими напрямками, які назвав пан Камельчук?

Олег Синютка:Сон у владі з вуст самої влади, представників влади – це дуже серйозна заявка. Але я хотів би поговорити власне про призначення, бажано не торкаючись особистих речей. Тому що тут не можна підходити за принципом, подобається, не подобається Саакашвілі. Перш за все давайте скажемо ще раз відверто і чесно, що всі призначення сьогодні і проводить і за них відповідає президент Зеленський. Тому що без його волі призначення в країні не відбуваються, і відповідно він повинен нести відповідальність за ці призначення. Тому я сприймаю будь-які пропозиції саме так. Якщо говорити про самого Саакашвілі, то передусім я дуже би хотів, щоб перед тим, навіть не виходячи на будь-які посади, а взагалі проживаючи в країні, він приніс вибачення перед українцями за дві речі. Перша річ – за те, що він порушив державний кодон України, це неприпустимо, і з цього часу ми так і не чули вибачень за це з вуст самого пана Міхаїла. А друга – це вибачення перед прикордонниками. Тому що це хлопці, які пройшли війну, і він поводив себе надзвичайно негідно по відношенню до цих українських воїнів і до українських прикордонників, які виконували свої обов’язки. Що стосується самого Саакашвілі, я думаю, що питання не тільки про його судимості, які сьогодні є в Грузії, і такий демарш, заяви зі сторони грузинських посадових осіб – це дуже небезпечно для України. Тому що Грузія є нашим союзником по шляху України в НАТО, і такі речі повинні стривожити не тільки владу, вони повинні примусити задуматися будь-кого з українців. А друга річ, яка власне українська річ – ті задокументовані розмови з паном Курченком, який є представником Януковича. І в колишній владі, і сьогодні, ви знаєте, що в кримінальній справі вже доведено і автентичність розмов з Курченком про фінансування підриву конституційного ладу, і перевірений апарат, на якому записувалося.